43 obserwujących
4680 notek
1671k odsłon
329 odsłon

Marny wasz los, kłamczuchy liberalno-lewicowe

Wykop Skomentuj14

Najpierw może warto byłoby zastanowić się skąd się wzięło kłamstwo i oszustwo. Oczywiście skłonność do oszustwa wzięła się z odziedziczonej po naczelnych tendencji do rywalizacji o pożywienie i samice. Zwierzęta potrafią oszukiwać.

Ale to dotyczy przeszłości, a kwestię miejsca kłamstwa w relacjach międzyludzkich musimy rozpatrywać w oparciu o analizę struktur aktualnych.

Oczywistym warunkiem powodzenia oszustwa jest zaufanie. Żeby oszustwo się powiodło, partner musi żywić do nas zaufanie. To banalna konstatacja. A skąd się bierze zaufanie ? Tu musimy przeprowadzić analizę wsteczną.

Zaufanie bierze się z genetycznie uwarunkowanej tendencji do komunikacji i współpracy.

“ W przypadku ludzi pierwotnych powstały motywacje dla komunikacji, które doprowadziły nadawców do zaangażowanie w informowanie innych o rzeczach w sposób uczciwy i rzetelny, to znaczy zgodny z prawdą. Jeżeli jednostka chciała być postrzegana jako kooperatywna, to musiała włożyć wysiłek w to, by zawsze uczciwie komunikować się z innymi. Wkładanie wysiłku w szczere informowanie innych o rzeczach dla ich korzyści a nie dla naszej korzyści, stanowi punkt wyjścia. Pojęcie prawdy wkroczyło do mentalności człowieka z nadejściem intencjonalności współdzielonej i jej skupieniu na kooperatywnym komunikowaniu się z innymi.”Michael Tomasello “Historia naturalna ludzkiego myślenia”

Warto też wskazać na fizyczny, biologiczny dowód tej tendencji do współpracy – to białka ludzkich oczu, inne w kolorze od oczu zwierzęcych. Białḱa te służą naszym kooperantom jako wskaźnik ukierunkowania naszego zainteresowania.

A tu kolejny dowód na skutki kłamstwa:

http://wpolityce.pl/swiat/298031-klamali-ankieterom-jak-w-polsce-widowiskowy-upadek-zachodniej-demokracji

 

Jak z tego można wywnioskować, liberalno-lewicowa filozofia skrajnego indywidualizmu i lekceważenia kwestii prawdy jest zabójcza dla cywilizacji. Marny wasz los, kłamczuchy.

 

Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie