Blog
w koło Macieju
zetjot
36 obserwujących 4311 notek 1520084 odsłony
zetjot, 11 października 2017 r.

Wieści z hali odlotów

178 3 0 A A A

Wieści z hali odlotów:


https://wpolityce.pl/gwiazdy/361498-pszoniak-rozczarowany-polakami-chamy-i-prostaki-nadaja-ton-jakby-mogli-toby-wieszali-dzien-w-dzien-budze-sie-z-poczuciem-smutku


Facet większość swoich sukcesów zawdzięczł peerelowi, więc gdy temu peerelowi przemalowano lekko fasadę, chętnie dał się nabrać. Typowy miłośnik wiosek potiomkinowskich. Nie odbiega w tym względzie od kolegów, choćby tych z “Ziemi Obiecanej”, Olbrychskiego i Seweryna. Pokoleniowa przypadłość.


Ale jest jeszcze jedna możliwośc interpretacyjna, związana też z tą wspomnianą pokoleniowością, na co zwrócił uwagę prof. Nalaskowski w felietonie w “Sieci” dorzucając do tej grupy także Jacka Fedorowicza i Stanisława Tyma. Dopadły tych panów zapewne traumy przemijania związane ze starością. Taka męska menopauza. I tak się to akurat zbiegło z przemianami inicjowanymi przez PIS i tak im skojarzyło. To ten wstrętny PIS im zafundował taką nieprzyjemną starość. Jak można zmuszać starego konia do nauki nowych sztuczek?


Doniesienia z krainy Pollywood rejestrują jeszcze jednen super odlot. Tej pani Sroce należy się jakieś specjalne wyróżnienie w tej niezwykle wyrównanej stawce zawodników, bo jej wyczyn nie ma sobie równych. Zarzuca się jej złamanie prawa, ale to nie byłby, moim zdaniem, jej największy grzech. Kuriozum jest poziom intelektualny tego listu:


https://wpolityce.pl/polityka/361262-skandaliczny-list-dyrektor-pisf-szybko-mozemy-wrocic-do-absurdalnej-cenzury-prowadzeni-przez-ksenofobicznych-nacjonalistow


No popatrzcie Państwo, do czego ja swojej ręki przyłożyłem. Najpierw w latach 1980-89, działając w opozycji antykomunistycznej, a potem występując w mediach przeciwko postkomunie w latach rządów postkomunistycznych, przyczyniając się w ten sposób do odbierania wolności twórczej artystom.


Bo dziwnym jednak trafem sporo wybitnych dzieł pojawiło się w czasach komuny, podczas gdy w postkomunistycznej tzw. III RP wśród twórców kwitnie konformizm, antypolonizm, poprawność polityczna oraz parę innych plag. Jeśli ktoś nie wierzy, to proponuję kolejną lekturę:


https://wpolityce.pl/polityka/361346-kulturalni-inaczej-czyli-pollywood-w-akcji-oni-nie-szanuja-samych-siebie


https://wpolityce.pl/polityka/361654-bez-alternatywy-pani-sroka-nie-dala-ministrowi-glinskiemu-najmniejszej-szansy-na-inne-rozwiazanie

Opublikowano: 11.10.2017 14:01.
Autor: zetjot
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Nie przesadzajmy. Nie można ludziom zakazywać wypowiadania się, ale trzeba im wytykać błędy.
  • Podobne problemy miał Rafał Ziemkiewicz - uniemożliwiono mu spotkania w Wlk Brytanii. To jest...
  • Właśnie skrytykowałem komentatorów na innym forum, którzy krytykują rząd, że nie zajął...

Tematy w dziale Kultura