45 obserwujących
4754 notki
1702k odsłony
222 odsłony

Rodzina 500+ kontra Smartfon+

Wykop Skomentuj1

http://opsychologii.pl/zycie-w-sieci-czyli-cyberchoroby-manfreda-spitzera.html

https://www.juniorowo.pl/smartfon-tablet-dla-dzieci-o-ksiazce-manfreda-spitzera-cyberchoroby/

https://www.salon24.pl/u/zetjot/865342,cywilizacja-zachodu-w-cyfrowej-pulapce

https://www.salon24.pl/u/zetjot/638912,kiedy-te-bezmozgi-to-zrozumieja

https://ke.pcen.pl/kwartalnik/rocznik-2013/item/184-manfred-spitzer-cyfrowa-demencja-w-jaki-sposob-pozbawiamy-rozumu-siebie-i-swoje-dzieci.html

Dowiedziałem się właśnie, niestety tylko z piątkowego programu w TVP2 Pytanie na Śniadanie, że 40% rodziców pozwala swoim rocznym czy dwuletnim dzieciom korzystać ze smarfona. Drodzy rodzice, to im od razu sznur kupcie lepiej. 

W ten oto nieoczekiwany sposób pojawiło się realne niebezpieczeństwo, że niewątpliwy sukces programu Rodzina 500+ zostanie zniweczony przez oddolnie bezmyślnie realizowany Program Smartfon +. 

Żeby temu zapobieć MEN i inne agendy rządowe powinny wezwać wszystkich rodziców do raportu. Można wszystkich szczepić ? No, to można wszystkich wezwać do szkół celem pobrania odpowiedniego informatora o szkodliwości cybersfery i podpisania oświadczenia, że zobowiązują się do wykluczenia smartfona z zabaw małych dzieci. 

Już parę lat temu pisałem o książkach Manfreda Spitzera ostrzegających przed nieroztropnym uzywaniem cybersfery, ale widać, że niebezpieczeństwo nie zostało odpowiednio nagłośnione. Jedna rozmowa w Pytaniu na Śniadanie to stanowczo za mało. Weźmy też pod uwagę niebezpieczeństwa związane z cyberentuzjastami, którzy nawołują do wykorzystanie cybersfery do zwiększenia... efektywności edukacji. Pisałem o tym tu:

https://www.salon24.pl/u/zetjot/909288,w-szponach-cybersfery

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie