41 obserwujących
4638 notek
1657k odsłon
139 odsłon

Ciąć lewicę brzytwą Ockhama

Wykop Skomentuj1

W normalnych warunkach system podlega samoregulacji. Systemy kulawe, źle zorganizowane, pozbawione pewnych elementów trzeba ratować przy pomocy jakichś zabiegów specjalnych takich jak dodatkowe procesy regulacji czyli by-passy.

Można je wprowadzać, wszystko w końcu można wprowadzać,  każdy absurd, ale do czasu, bo nie jest to rozwiązanie ekonomiczne, jako że jest zbędne i wymaga dodatkowego wkładu energii i przegrywa konkurencję z systemami dobrze zorganizowanymi. 

Prym w montowaniu takich dziwnych, nienaturalnych systemów wiedzie lewica, która wymyśla rozmaite instytucje do monitorowania zachowania obywateli, rozmaitych rzeczników tego i owego, a ostatnio ubawił mnie pomysł latarnika. To by się Siekiewicz zdziwił, gdyby o tym usłyszał. 

Jak wiadomo jest jedno intelektualne narzędzie do pozbywania się tego rodzaju problemów - jest nią brzytwa Ockhama. Tak więc najprostszym rozwiązaniem jest ciąć brzytwą Ockhama lewicę, równo i do gleby.

Dodajmy więc parę detali:

Tak jak kiedyś w propagandzie pojawiały się dziwne byty nie występujące realnie jak walka klasowaj, klasa robotnicza czy  kułacy, tak obecnie nie ma w realu ani orientacji seksualnej, ani heteroseksualistów, ani x wariantów płci, nie ma homofobii i nie ma wielu innych zjawisk zaludniających wybraźnię feministek czy genderystów.Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo