6 obserwujących
26 notek
32k odsłony
  279   0

Jaki kłamca

Kłamstwo tytułowe dotyczy wypowiedzi Jakiego w kontekście wysokości opłat składki zdrowotnej. Otóż Jaki twierdzi, że to 53 zł w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej. To kłamsto. Ale niejedyne.

Jaki w Ministerstwie Sprawiedliwości był odpowiedzialny, a mówiąc więcej, był twarzą reformy więziennictwa. A zatem nie tylko reformy Służby Więziennej, a był odpowiedzialny za ograniczenie "recydywy" w polskich Zakłady Karnych, jak i był odpowiedzialny za ograniczenie możliwości składania wniosków o odszkodowania za nieprawidłowości w traktowaniu osadzonych na tle unijnych przepisów.

Patryk Jaki nie tylko nie ograniczył recydywy. Co więcej, dziś procent powrotu do więzień tzw. petek (pierwszy raz osadzonych) jest znacznie większy niż jeszcze 5 lat temu. To nie wszystko. Wzrosły także odszkodowania za niesłuszny lub zbyt długi "areszt śledczy" i co jest wstydem dla Polski, nadal mamy w UE, najmniej obok Rumunii, metrów kwadratowych powierzchni w przeliczeniu na jednego więźnia.

Niestety, reforma Jakiego trafiła dodatkowo na pandemię. Zamiast wykorzystać choćby pijarowo tę sytuację, dopuszczono do nadużyć.

Pamiętacie przebitki  mediów z szycia maseczek przez więźniów?

Dyrektorzy ZK na allegro kupowali materiały do szycia maseczek. Kupowali za zawyżoną cenę, aby spełnić wymaganiaj Ministerstwa Sprawiedliwości. Taki jest Jaki, taka jest Solidarna Polska.


Więcej:

Narastający problem Solidarnej Polski


Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka