"Mówi głupi w sercu swoim: Boga nie ma" Ps 14,1; "Mówi głupi w swoim sercu: Nie ma Boga" Ps 53, 2.
Głupi będzie mówić, że Boga nie ma, mądry człowiek będzie szukać Prawdy, a Ona jest jedna niezależnie od tego jak sobie to wyobraża religia, nauka, ateizm lub w jakiejś innej postaci rozum ludzki.
Człowiek nie może ogarnąć niekończonej rzeczywistości i jej złożoności, w tym kosmosu i tym bardziej nie pojmie Boga, zatem słabe umysły i głupie odrzucą Jego istnienie, a mądry będzie szukać Boga i nie wykluczy Jego istnienia.
Istnienie Boga w obszarze nieskończonego kosmosu i nieskończenie złożonej materii jest bardziej możliwe niż istnienie krasnoludków.
Dlatego wiara w Boga jest lepszym wyborem człowieka, gdyż chroni przed poczuciem nicości, czego krasnoludki nie mogą uczynić, choćby istniały, bo to krasnoludki - małe ludki a Bóg jest wielki!
Tym bardziej świat materialny nie uchroni człowieka przed poczuciem nicości i przed świadomością, że śmierć jest kresem ostatecznym istnienia mizernej istoty, która dumnie się nazywa jako "homo sapiens".
A ateiści, ignoranci i głupcy wierzą w wyłączność świata materialnego jako jedynego bytu, a to przyczynia się do ich smutku, do powstania świadomości, że żyją tylko po to, żeby umrzeć i nic więcej - mizerne istoty.
Świadomość, że żyje się, po to żeby umrzeć to szaleństwo i chyba źródła wszelkiego zła, bo jak Boga nie ma to wszystko wolno, zatem ateiści, no, może nie wszyscy, bo nie wszyscy są politykami lub pseudonaukowcami, będą popierać wojny, zabijanie, aborcję i eutanazję oraz grabież prowadzą przez polityków.
Ateizm prowadzi do tzw. relatywizmu moralnego, do negacji obiektywnych zasad moralnych pochodzących z prawa naturalnego wynikającego z boskiego pochodzenia świata i istoty człowieka.
Człowiek szukający i kochający Boga nie będzie taką bestią, lecz będzie mieć bojaźń Bożą , z której będą pochodzić takie wartości takie jak miłość, miłosierdzie i współczucie.
. Wniosek:
ateizm prowadzi do świadomości, że jest tylko śmierć, a wiara w Boga, to nadzieja, że życie ma większy sens niż tylko przemijające istnienie.
.
Postscriptum
A teraz plujcie na mnie i piszcie, że to gimnazjalne dyrdymały, a ja wam powiem, że to streszczenie fragmentu pewnego dzieła filozoficznego, lecz tylko wykształcony i mądry to rozpozna, a głupi będzie się śmiać.
Następnego dnia, jeśli nie zapomnę lub zechcę, bo nie muszę, to ujawnię wam i opublikuję oryginalne źródło.
Tylko tchórze się nie śmieją! Jestem odporny na chamskie komentarze, a wszystkim Niemytym Duszom i innym Toksycznym Osobnikom mówię, że piszę tu dla siebie na zasadzie "Śpiewam sobie a Muzom". Po prostu ćwiczę pisanie, a Wy, Drodzy Użytkownicy, nie musicie czytać, jest mi to obojętne. Proszę oszczędźcie sobie wysiłku i tej nienawiści i przestańcie pisać "nieludzkie" komentarze.
Komentarze
Pokaż komentarze (3)