TVP Info
TVP Info

TYLKO U NAS. Wiemy, co czeka Łukasza Mejzę. Będzie nowy wiceminister

Marcin Dobski Marcin Dobski Marcin Dobski Obserwuj temat Obserwuj notkę 67
Łukasza Mejzę wysadzić z rządu mogą jedynie zarzuty prokuratorskie - ustalił Salon24.pl. Wynika to z rozmów, w których udział brał prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

Według rozmówców Salon24.pl wiceminister sportu Łukasz Mejza zostanie w rządzie, mimo kolejnych publikacji na temat jego kontrowersyjnej działalności biznesowej. 

Nie będzie zarzutów, nie będzie dymisji Mejzy

- Zapowiedział pozwy, będzie się bronił, zobaczymy jak sytuacja się rozwinie - mówi nasz rozmówca. Dodaje, że były rozmowy na ten temat zarówno z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, jak i premierem Mateuszem Morawieckim. Obaj mieli przystać na to, że nie będzie dymisji Mejzy, dopóki nie pojawią się zarzuty prokuratorskie. 

Niedawno informowaliśmy - za Wirtualną Polską - o kontrowersyjnym biznesie wiceministra Mejzy. Z ustaleń portalu wynikało, że oferował on terapię, która nie ma medycznego potwierdzenia i przekonywał, że wyleczy nieuleczalnie chorych. Jej koszt zaczynał się od 80 tys. dolarów. Portal dotarł do dokumentacji biznesu Mejzy. 

Więcej w artykule: Szokujący biznes wiceministra. Chciał zarabiać na cierpieniu ciężko chorych ludzi

Choć opinia publiczna domaga się dymisji wiceministra sportu, to na nią się nie zanosi. Partia Republikańska nie tylko nie straci swojego członka w rządzie, ale ma zyskać kolejnego. 

Kołakowski zostanie wiceministrem rolnictwa

Z naszych rozmów wynika, że pewny wejścia do rządu może być poseł Lech Kołakowski, który z końcem listopada ma odejść z dotychczasowego stanowiska doradcy zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego. 

Kołakowski to poseł, który należał do Porozumienia Centrum, a później do PiS. Jego drogi z Prawem i Sprawiedliwością rozeszły w 2020 r., podczas burzliwych dyskusji na temat tzw. "Piątki dla zwierząt" - wtedy odszedł z partii i klubu parlamentarnego. 

Do Zjednoczonej Prawicy wrócił latem 2021 r., choć formalnie nie do PiS, ale do Partii Republikańskiej Adama Bielana. Do powrotu przekonała go dobrze płatna praca we wspomnianym banku. Teraz ma zostać nowym wiceministrem rolnictwa. 

Marcin Dobski


Czytaj dalej:

Marcin Dobski
Dziennikarz Salon24 Marcin Dobski
Nowości od autora

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka