fot. TVP
fot. TVP

[NASZ NEWS] Prawa ręka Jacka Kurskiego z TVP z posadą w NBP. Dostanie niezłą pensję

Marcin Dobski Marcin Dobski Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 78
Paweł Gajewski, były dyrektor ds. operacyjno-ekonomicznych Telewizyjnej Agencji Informacyjnej i najbliższy współpracownik Jacka Kurskiego, został pełniącym obowiązki wicedyrektora departamentu komunikacji NBP. Pracę rozpoczął 1 lipca. Salon24.pl potwierdził tę informację w kilku źródłach, nieoficjalnie również w Narodowym Banku Polskim.

Gajewski złożył wypowiedzenie w Telewizji Publicznej w styczniu, ale obowiązywał go zakaz konkurencji, dlatego dopiero teraz mógł rozpocząć pracę w innym miejscu.

Z naszych ustaleń wynika, że Gajewski będzie zarabiał około 20 tys. zł miesięcznie. Spełnia też wymagania na takie stanowisko, ponieważ ma wyższe wykształcenie i minimum pięcioletnie doświadczenie na dyrektorskiej posadzie. Wicedyrektorów będzie dwóch.

Nie udało nam się skontaktować z zainteresowanym, który nie odbierał od nas telefonu.


Paweł Gajewski w TVP

Gajewski trafił do Telewizji Polskiej w 2016 roku i szybko awansował na wicedyrektora w biurze spraw korporacyjnych TVP. Dwa lata później został powołany na zastępcę dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej TVP, odpowiedzialnego za sprawy operacyjno-ekonomiczne. To on odpowiadał za uruchomienie nowego studia TVP Info i „Wiadomości” oraz za nową oprawę. Gdy w 2021 roku Telewizja Polska wydzieliła TVP3 ze struktur biura programowego, został redaktorem naczelnym i dyrektorem TVP3. W TVP3 odpowiadał m.in. za odświeżenie pasm, nową ramówkę i oprawę, a także za dofinansowanie anteny. Stał razem z dyrektorem TAI Jarosławem Olechowskim za przygotowaniem i uruchomieniem we wrześniu 2022 roku nowego pasma wspólnego TVP3 Info.

Gajewski to także producent trzech filmów dokumentalnych dla Telewizji Polskiej: „Ani” (o zmarłej aktorce Annie Przybylskiej), „Maryla. Tak kochałam” (poświęconego Maryli Rodowicz” oraz „Krzysztof Krawczyk - całe moje życie” (bohaterem tej produkcji jest Krzysztof Krawczyk).


Blisko Kurskiego

Gajewski to wychowanek Kurskiego, do TVP przyszli w 2016 roku w jednym czasie, ponieważ obaj znają się jeszcze z czasów Solidarnej Polski. Wtedy również "Gajowy" był najbliższym współpracownikiem byłego już prezesa TVP.

Dni Gajewskiego były policzone od czasu, gdy Rada Mediów Narodowych odwołała ze stanowiska prezesa TVP Jacka Kurskiego na początku września 2022 roku. "Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP" - przekazał wtedy Kurski.

W grudniu tego samego roku Kurski ujawnił w mediach społecznościowych, że zaczyna pracę w Banku Światowym. Polecił go tam prezes NBP Adam Glapiński.

Marcin Dobski

(Zdjęcie: Paweł Gajewski (u góry) i Jacek Kurski, fot. TVP)

Czytaj także:

Marcin Dobski
Dziennikarz Salon24 Marcin Dobski
Nowości od autora

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura