141 obserwujących
7248 notek
18811k odsłon
7606 odsłon

Ochojska zawiadomiła Gretę Thunberg o słowach abp. Jędraszewskiego

Janina Ochojska, fot. x-news
Janina Ochojska, fot. x-news
Wykop Skomentuj179

Janina Ochojska, działaczka społeczna i europarlamentarzystka, napisała na Twitterze do Grety Thunberg, młodej aktywistki ekologicznej. Wpis w jęz. angielskim zamieściła na profilu Thunberg. Internauci zarzucają jej, że to "donos" na arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

- Droga Greto, popieram twoją działalność, ale wyobraź sobie, że jesteś arcybiskup krakowski Jędraszewski uważa cię za zmanipulowaną osobę, która zaprzecza Biblii. Chociaż Bóg powiedział: „uczyńcie ziemię poddaną”, a nie „zniszczmy ją”. Powodzenia. Mamy wiele do zrobienia:) - brzmi tłumaczenie wpisu Ochojskiej zamieszczonego na Twitterze.

Te słowa szefowej PAH zdumiały wielu internautów. Greta Thunberg, nie będąc Polką, mogła dotąd nie wiedzieć nic o istnieniu polskiego duchownego i jego poglądach na "ekologizm", natomiast Ochojska "usłużnie" doniosła o tym jej oraz całemu światu publikując taki wpis na profilu młodej aktywistki, który śledzą miliony ludzi.

"Droga Pani, szacunek za działalność charytatywną, ale to przykro i śmieszne, że staje się pani tak infantylna, żeby wierzyć, że jak Greta nakrzyczy na Biskupa Jędraszewskiego, to on zmieni swoje poglądy" - to jeden z łagodniejszych komentarzy. Internauci zarzucają Ochojskiej, że daje sobą manipulować, że to, co zrobiła jest infantylne i głupie, że zaprzepaszcza swój życiowy dorobek w imię polityki. Nie brak też ostrych opinii oraz etykiet, że jest "kapusiem".

Arcybiskup Marek Jędraszewski był gościem Telewizji Republika. W trakcie rozmowy był pytany m.in. o to, czy ekologizm stoi w sprzeczności z naukami Kościoła Katolickiego.

- To się kwestionuje przez różne nowe ruchy, a także próbuje się narzucać jako obowiązującą doktrynę. To zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko postacią nastolatki, to coś co się na narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych. To jest sprzeczne z tym wszystkim co jest zapisane w Biblii począwszy od Księgi Rodzajów, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga" - stwierdził arcybiskup, który dodał, że "naraz wszystko się kwestionuje czyli faktycznie kwestionuje się naszą kulturę, odwraca się cały porządek świata, zaczynając od tego, że kwestionuje się istnienie Pana Boga - stwórcy, kwestionuje się także rolę i godność każdego człowieka - mówił Jędraszewski. Więcej

ja

Wykop Skomentuj179
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości