154 obserwujących
8141 notek
21473k odsłony
4015 odsłon

Turczynowicz-Kieryłło opublikowała zeznanie strażnika z interwencji w Milanówku

Szefowa kampanii prezydenta RP Andrzeja Dudy Jolanta Turczynowicz-Kieryłło. Fot. PAP/Leszek Szymański
Szefowa kampanii prezydenta RP Andrzeja Dudy Jolanta Turczynowicz-Kieryłło. Fot. PAP/Leszek Szymański
Wykop Skomentuj495

Interwencja miała miejsce po zgłoszeniu przez mieszkańca Milanówka szarpaniny między trzema osobami; ulotkę wyjął ze swojego samochodu mężczyzna, ulotek na ulicy nie zauważyłem – to fragmenty zeznania strażnika miejskiego z Milanówka, które upubliczniła szefowa kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. 

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło opublikowała w sobotę na Twitterze zeznanie w związku z publikacją "Gazety Wyborczej", która opisała zdarzenie sprzed wyborów samorządowych 2018 r. Wówczas - według „GW” Turczynowicz-Kieryłło miała ugryźć mężczyznę, który ją przytrzymywał. 


Funkcjonariusz zeznał, że z kolegą interweniował w nocy z 2 na 3 listopada po otrzymaniu zgłoszenia o szarpaninie z udziałem trzech osób. „Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, zastaliśmy trzy osoby – kobietę z chłopcem i psem, których trzymał jakiś mężczyzna. Mężczyzna ten przytrzymywał te osoby za szyję, kobietę jednym przedramieniem, a chłopca drugim” – opisywał zdarzenie strażnik. 

Jak dodał, „mężczyzna ten powiedział, iż ujął w czynie obywatelskim osoby, które złamały ciszę wyborczą i po godzinie 0:00 roznosiły na terenie Milanówka ulotki wyborcze jednego z kandydatów na stanowisko burmistrza”. Tu strażnik zeznał, że mężczyzna pokazał ugryzienie na swoim przedramieniu, mówiąc, że ugryzła go kobieta. Potem wyjął ulotkę ze swojego samochodu. „Nie zauważyłem, aby na ulicy leżały jakieś ulotki” – zeznał strażnik miejski. Dodał, że wszystkie osoby na miejscu interwencji zostały wylegitymowane. „Kobieta nazywała się Jolanta Turczynawicz-Kieryłło (pisownia oryginalna)” - dodał strażnik. 

W relacji funkcjonariusza, gdy kobieta zaczęła słabnąć, strażnicy wezwali więc karetkę pogotowia, do której najpierw udał się mężczyzna, który uczestniczył w szarpaninie, by opatrzono mu ramię po ugryzieniu. Na miejsce wezwano drugi ambulans. Gdy Turczynowicz-Kieryłło wyraziła zamiar zgłoszenia napaści na siebie i syna przez mężczyznę, strażnicy wezwali także policję. 

W sobotę „GW” przytoczyła relację mieszkańca Milanówka o pokąsaniu go przez Turczynowicz-Kieryłło przed wyborami samorządowymi w 2018 r. Szefowa kampanii Dudy odpowiadała, że broniła siebie i syna. 

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło
Jolanta Turczynowicz-Kieryłło. Fot. PAP/Leszek Szymański

Opisany przez „GW” za portalem obiektywna.pl incydent wydarzył się podczas ciszy wyborczej przed wyborami samorządowymi jesienią 2018. Turczynowicz-Kieryłło miała kolportować ulotki ośmieszające jednego z kandydatów i miała ugryźć w przedramię świadka, który zatrzymał ją i jej syna do przyjazdu straży miejskiej. Według relacji Turczynowicz, została ona zaatakowana przez rosłego mężczyznę, który szarpał jej syna, a ją zaczął dusić, i wezwała policję. Zaprzeczyła, by kolportowała ulotki. 

Straż miejska w Milanówku potwierdziła zdarzenie zarejestrowane jako wzajemne naruszenie nietykalności przez kobietę i mężczyznę. 

Jak pisze „GW”, prokuratura umorzyła obydwa postępowania z uwagi na „brak interesu społecznego w kontynuowaniu ścigania z urzędu”; żadna ze stron nie wniosła zawiadomienia w trybie prywatnoskargowym.

KW

Wykop Skomentuj495
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka