Aktywność fizyczna w domu jest wskazana nie tylko w czasie epidemii.
Aktywność fizyczna w domu jest wskazana nie tylko w czasie epidemii.

Kwarantanna nie musi być nudna. Ćwiczenia online dla seniorów

Redakcja Redakcja Seniorzy Obserwuj temat Obserwuj notkę 13

W czasie epidemii koronawirusa seniorzy powinny pozostawać w domach. Ministerstwo Zdrowia i samorząd fizjoterapeutów zachęcają do ćwiczeń fizycznych w domu.

Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektor Sanitarny zalecają seniorom, aby w związku z epidemią koronawirusa unikali miejsc publicznych. Pamiętajmy jednak, że nawet kilka dni bez ruchu może spowodować negatywne konsekwencje dla organizmu.

Krajowa Izba Fizjoterapeutów i Ministerstwo Zdrowia przygotowali program profilaktyczny "Aktywny senior w domu". Jest to zestaw kilkunastu bezpiecznych ćwiczeń, które seniorzy mogą samodzielnie wykonać w domu.



Materiały są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej. Każdego dnia na stronie ma być dostęny nowy film z ćwiczeniem, komentarzem eksperta i wskazówkami dotyczącymi liczby powtórzeń i tempa. Cała seria ma mieć kilkanaście odcinków.

 

Pierwsze ćwiczenie


Ćwiczenia zostały przygotowane przez fizjoterapeutów, którzy na co dzień pracują z pacjentami geriatrycznymi, neurologicznymi i kardiologicznymi. Ćwiczenia są łatwe i nie wymagają specjalistycznego sprzętu. Konieczne jest jedynie zachowanie kilku prostych zasad: wygodne buty, nieśliska podłoga i ubiór, który nie krępuje ruchów. 

Zachęcamy, aby ćwiczenia staly się codziennym punktem Państwa dnia, nie tylko w czasie epidemii.


Zobacz też: Porady dotyczące bezpiecznej kwarantanny dla seniorów


BG


Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo