154 obserwujących
8001 notek
21104k odsłony
4065 odsłon

Jest nowy dyrektor "Trójki". Kowalczewski odwołany po aferze z Listą Przebojów

"Trójka" ma nowego dyrektora. To Jakub Strzyczkowski.
"Trójka" ma nowego dyrektora. To Jakub Strzyczkowski.
Wykop Skomentuj207

Tomasz Kowalczewski nie jest już dyrektorem Programu Trzeciego Polskiego Radia. Zastąpił go na tym stanowisku dziennikarz rozgłośni i TVP Jakub Strzyczkowski.

Strzyczkowski potwierdził branżowym portalom, że został nowym szefem i redaktorem naczelnym "Trójki". Kowalczewski kierował publicznym radiem od listopada 2019 roku. Odwołanie go to efekt anulowania Listy Przebojów z przebojem Kazika Staszewskiego na pierwszym miejscu.

Po wycofaniu piosenki z 1998. notowania Listy Przebojów, Kowalczewski tłumaczył, że doszło do celowej manipulacji - w efekcie piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój" została liderem, a powinna znaleźć się na czwartym miejscu. 

Dziennikarz Piotr Metz upublicznił jednak SMS-a z sugestią dyrektora "Trójki", by zdjąć Kazika z konkursu. Utwór nawiązywał do wyjazdu Jarosława Kaczyńskiego na cmentarz w czasie pandemii koronawirusa. 

W wyniku awantury z "Trójki" odeszli m.in. Marek Niedźwiecki, Marcin Kydryński, Hirek Wrona, Piotr Stelmach, Piotr Kaczkowski, Tomasz Rożek i Agnieszka Szydłowska.

image
Kuba Strzyczkowski, fot. polskieradio24.pl

"W dniu 25 maja br. Tomasz Kowalczewski, dyrektor i redaktor naczelny Programu Trzeciego Polskiego Radia, zwrócił się do Zarządu Polskiego Radia S.A. z prośbą o przyjęcie jego rezygnacji z pełnionej funkcji. Zarząd przychylił się do tego wniosku" - poinformowała Monika Kuś z Biura Zarządu Polskiego Radia.Jak wyjaśniła, "na stanowisko to z dniem 25 maja powołany został red. Jakub Strzyczkowski".

Jakub (Kuba) Strzyczkowski jest związany z Polskim Radiem od początku lat 90. W Programie III prowadził audycje: "Za, a nawet przeciw" oraz piątkowe wydania "Zapraszamy do Trójki". Dziennikarz był też gospodarzem "Teleexpressu" i "Kwadransa po ósmej" w TVP. W "Trójce" brakuje dziennikarzy - antenowy czas pasma publicystycznego wypełniany jest z tego powodu muzyką. 

GW

Wykop Skomentuj207
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura