154 obserwujących
7998 notek
21095k odsłon
2515 odsłon

Przed Sejmem podpalił się mężczyzna. Nowy "Szary Człowiek"?

Wejście do budynku Sejmu, fot. Wikipedia
Wejście do budynku Sejmu, fot. Wikipedia
Wykop Skomentuj128

Przed budynkiem Sejmu przy ul. Matejki podpalił się 48-letni mężczyzna - informuje "Gazeta Wyborcza". Policjanci zauważyli płonącego człowieka, ugasili go i zawiadomili pogotowie. W akcji ratunkowej brali również udział świadkowie zdarzenia.

Do zdarzenia doszło ok. 13.30 przed pomnikiem AK, w pobliżu wejścia do Sejmu. To tam wielokrotnie odbywają się konferencje prasowe polityków. 48-letni mężczyzna polał się substancją łatwopalną, a następnie podpalił. Na pomoc ruszyli mu natychmiast świadkowie wydarzenia. Jeden z nich miał używać gaśnicy samochodowej.

Nie są znane motywy mężczyzny, który dokonał samopodpalenia. Jak podaje "GW", nie miał przy sobie żadnego listu, wcześniej miał zagadnąć obecnych tam dziennikarzy i pytać, czy zajmują się dziennikarstwem śledczym. Krzyczał, że "nie ma sprawiedliwości w tym kraju".

Mogę potwierdzić, ze faktycznie doszło do takiego zdarzenia - powiedział nadkom. Robert Szumiata ze stołecznej policji. Na razie nie informuje o szczegółach zdarzenia. Powiedział, że mężczyzna to 48-latek zameldowany w Wielkopolsce. - Mężczyzna żyje. Przytomny został zabrany do szpitala – powiedział policjant.

W październiku 2017 roku Piotr Szczęsny dokonał aktu demonstracyjnego samopodpalenia się w proteście przeciwko polityce Prawa i Sprawiedliwości oraz inspirowanej politycznie dyskryminacji (rasizmowi, homofobii i innym jej formom) w polskim życiu społecznym.

Szczęsny najpierw puścił z głośnika piosenkę "Kocham wolność" zespołu Chłopcy z Placu Broni, rozsypał wokół siebie ulotki ze swoim manifestem, przez megafon informował, że protestuje przeciwko łamaniu przez rząd wolności obywatelskich. Następnie oblał się substancją łatwopalną i podpalił się krzycząc: „Protestuję!”. Został ugaszony przez przechodniów i zabrany do szpitala. Początkowo w mediach był określany jako Piotr S. lub Szary Człowiek.

ja

Wykop Skomentuj128
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo