164 obserwujących
9150 notek
24157k odsłon
  2351   0

Facebook przeprasza za blokadę konta IPN. Ziobro: Skandaliczna manipulacja

Facebook zablokował anglojęzyczne konto IPN.
Facebook zablokował anglojęzyczne konto IPN.

Anglojęzyczny profil Instytutu Pamięci Narodowej został zablokowany na Facebooku. Portal tłumaczy, że doszło do pomyłki.

6 lutego Facebook zablokował anglojęzyczne konto IPN. Powodem był post sprzed siedmiu miesięcy dotyczący niemieckich planów germanizacji polskich dzieci w czasie II wojny światowej. 

"Dostęp do strony został błędnie ograniczony przez nasze zautomatyzowane narzędzia. Przypadkowo błędnie oceniły one treści opublikowane na tej stronie, w tym post o Heinrichu Himmlerze, stwierdzając, że naruszają one naszą politykę dotyczącą niebezpiecznych osób i organizacji" – tłumaczy się biuro prasowe FB.

"Nasz zespół dokładnie sprawdził te treści i potwierdził, że nie naruszają one naszych zasad, a treści i dostęp do strony zostały przywrócone" – czytamy w oświadczeniu. 

"Każdego tygodnia badamy miliony treści i czasami – tak jak w tym przypadku – zdarza nam się popełniać błędy. Bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności" – napisano.

Ziobro chce ustawy o wolności słowa w internecie

Zbigniew Ziobro chce przyspieszennia prac nad ustawą o wolności słowa w internecie. - Ta ustawa powinna być pilnie procedowana - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Chodzi o opracowany w resorcie sprawiedliwości projekt ustawy dotyczącej ochrony wolności słowa w internecie, którego główne założenia to m.in.: powołanie Rady Wolności Słowa złożonej z pięciu członków wybieranych przez Sejm oraz możliwość wniesienia reklamacji od decyzji serwisów społecznościowych o blokowaniu treści. Projekt został przedstawiony w połowie stycznia.

Ziobro przypomniał, że Facebook zablokował w sobotę anglojęzyczne konto Instytutu Pamięci Narodowej. Podkreślił, że porwania polskich dzieci w celu poddania germanizacji są faktem historycznym.

- My nie możemy zgodzić się na tego rodzaju funkcjonowanie wielkich mediów społecznościowych na terenie Polski, które dopuszczają się tego rodzaju skandalicznych manipulacji prawdą niemających żadnego merytorycznego uzasadnienia(...) Dlatego chciałbym zaapelować o przyspieszenie prac nad ustawą o wolności słowa w obszarze internetu, która zostanie przygotowana w Ministerstwie Sprawiedliwości. Uważam, że ta ustawa powinna być pilnie procedowana - oświadczył Ziobro. 

Minister wyraził też nadzieję, że premier Mateusz Morawiecki podzieli punkt widzenia resortu sprawiedliwości i zostaną przygotowane rozwiązania, "które zagwarantują wolność słowa w internecie". Mam nadzieję, że niebawem prace nad tą ustawą ruszą silnym tempem i będziemy mogli zgodnie wszyscy w parlamencie przeforsować to rozważnie w myśl wolności dla wszystkich - dodał Ziobro.


Lubię to! Skomentuj75 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie