Zimna krew policjanta z Pomorza. Życie Polaka uratował… przez telefon

Podkom. Tomasz Kreft błyskawicznie zareagował na zgłoszenie o Polaku potrzebującym pomocy we Francji. Fot. policja.pl
Podkom. Tomasz Kreft błyskawicznie zareagował na zgłoszenie o Polaku potrzebującym pomocy we Francji. Fot. policja.pl
Policjant z KWP w Gdańsku odebrał w czwartek nietypowy telefon. O pomoc prosił pracownik firmy transportowej, którego kolega - kierowca tira - zasłabł na parkingu we Francji. Mimo odległości szybko udało się powiadomić francuskie służby. Okazało się, że Polak miał udar, a o od śmierci mogły go dzielić minuty.

Kierowca tira - według relacji zgłaszającego - ostatkiem sił zdołał do niego zadzwonić i poprosić o pomoc. Miał szczęście, że jego kolega dodzwonił się do dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Policjant z Gdańska uratował Polaka we Francji. Działał błyskawicznie

Podkom. Tomasz Kreft błyskawicznie przekazał współrzędne geograficzne oraz kontakt do zgłaszającego policjantom z Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji. 

Ci z kolei natychmiast przekazali wszelkie dostępne informacje na temat czekającego na pomoc kierowcy francuskiemu Interpolowi. Policjanci szybko zlokalizowali polską ciężarówkę. Okazało się, że mężczyzna miał udar, a od śmierci mogły go dzielić minuty.

Zobacz także:

Polak zasłabł na parkingu. Policjant zachował zimną krew

Dzięki natychmiast podjętym przez policję działaniom i międzynarodowej współpracy Polak został uratowany i trafił pod opiekę francuskich lekarzy. Policja podkreśla, że choć tego typu zdarzenia zdarzają się bardzo rzadko, okazało się, że funkcjonariusze doskonale znają procedury, dzięki którym mogą ratować życie.

- Liczyła się każda minuta. Informacje przekazane przez dyżurnego okazały się kluczowe w ustaleniu miejsca, w którym znajduje się potrzebujący. Oficer zachował zimną krew - przekazała st. asp. Karina Kamińska z biura prasowego KWP w Gdańsku.


MD

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości