Sikorski wulgarnie o Kurskim: "Ty pseudokatolicki gnojku". Poszło o Tuska

Radosław Sikorski często zwraca się do Jacka Kurskiego w mediach społecznościowych.
Radosław Sikorski często zwraca się do Jacka Kurskiego w mediach społecznościowych.
Europoseł Radosław Sikorski nie przebiera w słowach w reakcji na materiały "Wiadomości" o Donaldzie Tusku. Na Twitterze polityk zwyzywał prezesa TVP Jacka Kurskiego.

Tusk bohaterem "Wiadomości"

"Wiadomości" TVP od kilku dni zajmują się postacią byłego premiera i założyciela PO. Dziennikarze Telewizji Polskiej przypominają, że Donald Tusk może wrócić do krajowej polityki, sugerując jego przywiązanie do Niemiec. Od 2 czerwca w każdym wydaniu serwisu informacyjnego przytaczane są słowa wypowiadane przez przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, które padły w języku niemieckim do delegatów CDU w Parlamencie Europejskim. Brzmiały one: "Für Deutschland". 


W ostrym tonie na materiały "Wiadomości" zareagował Radosław Sikorski. Europoseł bezpośrednio napisał do Jacka Kurskiego, nazwał go "pseudokatolickim gnojkiem".  

- Zamiast serialu o "człowieku zbuntowanym", Kurwizja daje serial o Donaldzie Tusku jako Niemcu. Kura, ty pseudokatolicki gnojku, pamiętaj, że Streicher nikogo nie zabił, robił tylko propagandę a i tak w Norymberdze dostał czapę. Bój się Tuska bo w Boga nie wierzysz - zaapelował Sikorski. 

- No tu pan minister pojechał z groźbami. Mało to cywilizowane. Co by pan o Kurskim nie myślał, będzie się to za panem wlokło jak „wataha” - zwrócił uwagę dziennikarz Radia Zet Jacek Czarnecki. 

 

Tusk z Sikorskim w Chobielinie

Sikorski dziś ujawnił też w wp.pl, że spotkał się niedawno z Tuskiem w Chobielinie. Nie zdradził jednak, czy były premier zamierza wrócić do polskiej polityki i w jakiej roli.

- Donald Tusk był u mnie niedawno w Chobielinie - powiedział w programie "Newsroom WP". - Niestety nie mogę nic więcej powiedzieć (o przyszłości Tuska - przyp. red.). Rozmawialiśmy też o moim raporcie dotyczącym polityki wobec Chin. Donald Tusk jest jednym z niewielu polskich polityków, z którym można poważnie porozmawiać o strategii na skalę europejską i światową - zachwalał przewodniczącego EPL Sikorski. 

GW

Lubię to! Skomentuj136 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka