Dramat na Euro 2020. Piłkarz reanimowany na boisku

Christian Eriksen stracił przytomność. Fot. PAP/EPA
Christian Eriksen stracił przytomność. Fot. PAP/EPA
Christian Eriksen upadł bez kontaktu z rywalem w meczu Dania-Finlandia. Po chwili zjawiły się na murawie służby medyczne, które wykonują masaż serca.

W 42. minucie meczu grupowego na Euro 2020 Dania-Finlandia doszło do dramatycznej sceny. Pomocnik Interu Christian Eriksen zemdlał. Otoczyli go piłkarze duńskiej reprezentacji, wzywając natychmiastowej pomocy. Zawodnicy zalali się łzami, bo okazało się, że ich lider walczy o życie. 

Polecamy: "Życie przeleciało mi przez palce". Pielęgniarki właśnie wróciły z wojny

Piłkarz Danii reanimowany na boisku

Służby ratunkowe podbiegły do leżącego Eriksena około minuty po omdleniu. Długo trwał masaż serca Duńczyka. Na murawę wyszła też zapłakana żona 29-latka. Gdy znoszono nieprzytomnego Eriksena, żegnały go salwy braw od kibiców zgromadzonych na stadionie w Kopenhadze. Ambulans właśnie zmierza do szpitala.

Mecz Euro 2020 pomiędzy Danią a Finlandią został przerwany. Jeśli pojawią się informacje o stanie zdrowia piłkarza, natychmiast je Państwu przekażemy.  

Telewizja duńska DR1 poinformowała, że Eriksen żyje, lekarze przywrócili zawodnikowi czynności życiowe. Był to atak serca. 


Eriksen żyje, miał atak serca

Christian Eriksen, który nagle zasłabł w trakcie meczu grupowego mistrzostw Europy z Finlandią miał atak serca, ale żyje i jest przytomny - poinformowała UEFA na oficjalnym profilu na Twitterze.

Mecz został przerwany, ale spiker poinformował kibiców, żeby pozostali na miejscach. Nie ma jeszcze decyzji w sprawie przełożenia lub wznowienia meczu. Trwa spotkanie "kryzysowe" w tej sprawie. Kolejne informacje mają zostać przekazane ok. godz. 20. - pisze UEFA.

Duńczyk został przeniesiony do szpitala w Kopenhadze, jego stan jest stabilny.


Czytaj więcej o EURO 2020:

GW


Zobacz galerię zdjęć:

Christian Eriksen stracił przytomność. Fot. PAP/EPA
Christian Eriksen stracił przytomność. Fot. PAP/EPA Christian Eriksen stracił przytomność. Fot. PAP/EPA Christian Eriksen stracił przytomność. Fot. PAP/EPA Christian Eriksen stracił przytomność. Fot. PAP/EPA Christian Eriksen stracił przytomność. Fot. PAP/EPA Christian Eriksen stracił przytomność. Fot. PAP/EPA +1 zdjęcie +2 zdjęcia
Lubię to! Skomentuj49 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport