Ambasador USA. „Nietolerancja kosztuje miliardy”. Winnicki odpowiada

Bix Aliu zabrał głos ws. nietolerancji. Robert Winnicki odpowiada. Fot. Twitter
Bix Aliu zabrał głos ws. nietolerancji. Robert Winnicki odpowiada. Fot. Twitter
Bix Aliu, pełniący obowiązki ambasadora USA w Polsce, zwrócił uwagę na „brak inkluzywności” wobec osób o odmiennej orientacji i tożsamości płciowej w Europie Środkowej, w tym Polsce. Według raportu, na jaki się powołał, nietolerancja kosztuje niemal 9 miliardów dolarów rocznie.

Ambasador USA Bix Aliu przekonywał na Twitterze, że ochrona praw człowieka LGBT+ oznacza „większy dobrobyt dla wszystkich”. Dyplomata powołał się na raport „Open For Business”, według którego Węgry, Polska, Ukraina i Rumunia ponoszą wymierne straty za brak tolerancji wobec osób o odmiennej orientacji i tożsamości płciowej.

Bix Aliu: nietolerancja w Polsce kosztuje miliardy

„Brak inkluzywności wobec środowisk LGBTQI+ kosztuje Polskę, Węgry, Rumunię i Ukrainę ponad 8.6 miliarda dolarów rocznie” - napisał ambasador. Twórcy raportu oszacowali, że w przypadku samej Polski straty sięgają 1,2-2,5 mld dolarów to w przeliczeniu nawet 9,5 mld zł rocznie.


Koszt ten ma zdaniem ekspertów być generowany przez dyskryminację osób LGBT+ w miejscu pracy, co wpływa na wysokość ich wynagrodzeń. Dyskryminacja ma też prowadzić do nierówności w dostępie do usług medycznych, co zmniejsza wydajność pracy. Osoby LGBT+ częściej chorują na depresję i HIV, co powoduje utratę zarobków i produktywność.

Polecamy:

Afera mailowa - ciąg dalszy. Michał Dworczyk żąda przeprosin od „Gazety Wyborczej”

Terlikowski: Każdy z nas ma w otoczeniu ludzi skrzywdzonych, ofiary molestowania

Ambasador USA o nietolerancji w Polsce. Użytkownicy Twittera odpowiadają

Na wpis ambasadora USA zareagowali użytkownicy Twittera. Wielu z nich uważa, że Aliu zajmuje się „homopropagandą”, inni pytają też, czy w równie moralizatorskim tonie dyplomaci USA zwracają się do sojuszników z Bliskiego Wschodu - Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy Arabii Saudyjskiej.

Głos ws. twitta Aliu zabrał też Robert Winnicki. Polityk Konfederacji zauważył, że to ósmy wpis ambasadora w ciągu tygodnia, z czego trzy stanowią „nachalną propagandę LGBT”.


Robert Winnicki o wpisie Aliu. "USA wybrały ideolo zamiast pragmatyki"

„Bix Aliu potwierdza tezę, że nowa lewica widzi człowieka głównie w perspektywie między kolanami a pępkiem. A USA słabną bo wybrały ideolo zamiast pragmatyki” - przekonuje Winnicki na Twitterze.

MD

Czytaj dalej:

Grzegorz Schetyna znów w grze. Przejmuje władzę od Dudy

Ks. Isakowicz-Zaleski: Nie ma nic groźniejszego, niż inteligentny i ustosunkowany pedofil

"Tour de Konstytucja". Czarnek zapowiada wyciągnięcie konsekwencji w Dobczycach

Przed meczem Polska - Szwecja na EURO 2020. Nietypowy apel Krystyny Pawłowicz

Były rzecznik MON znowu ma kłopoty. Zaskakujący akt oskarżenia w sprawie wódki

Lubię to! Skomentuj170 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo