Hołownia wziął na pokład radnego, który walczył z "homopropagandą LGBT"

Grzegorz Zburzyński i Szymon Hołownia. Screen/Facebook/Polska 2050 Lubelskie
Grzegorz Zburzyński i Szymon Hołownia. Screen/Facebook/Polska 2050 Lubelskie
Szymon Hołownia sprzeciwia się dyskryminowaniu osób LGBT. - Zastanawiam się, czy prezydent Andrzej Duda i szef jego sztabu Joachim Brudziński mają świadomość, że ich homofobiczne wypowiedzi prawdopodobnie doprowadzą do samobójstwa kogoś w realnym świecie - mówił rok temu lider Polski 2050. Tymczasem do swojego ugrupowania wziął radnego, który razem z Radą Miejską w Poniatowej deklarował: "podjęcie działań opartych na powstrzymywaniu ekspansji ideologii lansowanej przez tzw. subkulturę LGBT+".

Informację o powstaniu Koła Powiatu Opolskiego znajdujemy na profilu Polska 2050 Lubelskie z 22 maja. W skład koła wszedł miejski radny z Poniatowej Grzegorz Zburzyński, a także jego żona, która jest adiunktem na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Polecamy:

Donald Tusk i Rafał Trzaskowski kontra TVP Info. Dzieje się

Atak hakerski w Szwecji. Zamknięte setki sklepów spożywczych, problemy na kolei

Podczas konferencji Hołownia przypinał nowym nabytkom partyjne wpinki, obecny był też lider Polski 2050 w woj. lubelskim, Rafał Maksymowicz. Całość można obejrzeć pod linkiem: https://www.facebook.com/PL2050lubelskie/videos/1469169640103068

Radny Grzegorz Zburzyński

Ostatni na nagraniu występuje radny Grzegorz Zburzyński. Tak było w maju tego roku, ale cofnijmy się do 30 sierpnia 2019 r. Zaglądamy do protokołu z sesji Rady Miejskiej w Poniatowej. W radzie jest wspomniany Zburzyński, który jest członkiem Komisji Oświaty, Wychowania, Kultury i Sportu, a także Komisji Zagospodarowania Przestrzennego, Ochrony Środowiska, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Zasiada też w komisji rewizyjnej.

"Przeciw ideologii LGBT"

Największe wrażenie robi jednak członkostwo w komisji oświaty. Zważywszy na treść stanowiska. Dokument Rady Miejskiej w Poniatowej z dnia 30 sierpnia 2019 r. dotyczy przeciwstawiania się promowaniu ideologii LGBT. Pod nim podpisał się m.in. radny Zburzyński.

W dokumencie czytamy, że podpisani powołują się na zapisy ustawy zasadniczej, która powinna chronić dzieci przed demoralizacją. Dalej radni powołują się na prawa rodzin i dzieci, i deklarowali, że "podejmą działania oparte na powstrzymywaniu ekspansji ideologii lansowanej przez tzw. subkulturę LGBT+".

Są jeszcze zdania o gorszycielach i homopropagandzie, których nie będziemy cytować - kto chce przeczytać całość, może spojrzeć na udostępniony dokument.

Stanowisko Rady Miejskiej w Poniatowej, salon24.pl

Grzegorz Zburzyński, salon24

Posłanka Mucha nie oddzwania

Poprosiliśmy Polskę 2050 o przekazanie nam kontaktu do radnego, ale go nie otrzymaliśmy. Zwróciliśmy się też z tą samą prośbą do Rady Miejskiej w Poniatowej. W ugrupowaniu Hołowni uzyskaliśmy następujące informacje:

"Przekazuję Pana prośbę liderowi lubelskiemu, Rafałowi Maksymowiczowi" - napisał do nas Bartek Wejman z biura prasowego Polski 2050.

"Pani Poseł Joanna Mucha prosiła o kontakt w temacie Grzegorza Zburzynskiego" - odpisał natomiast Rafał Maksymowicz.

Dzwoniliśmy do posłanki Joanny Muchy, która obiecała oddzwonić. Tak jednak się nie stało. Rozmawialiśmy również z inną poseł z Polski 2050, Hanną Gill-Piątek, którą prosiliśmy o komentarz do tematu, bo regularnie wspiera środowisko LGBT. Usłyszeliśmy tylko, że nie zna sprawy i nie chce w związku z tym jej komentować.

Chcieliśmy skontaktować się też z radnym Zburzyńskim, ale nie odpowiedział na prośbę Salon24.pl.

Hołownia przeciw homofobii

Przypomnijmy więc nie tak dawne wypowiedzi samego Hołowni, który regularnie zabierał głos na temat środowiska LGBT.

- Zastanawiam się, czy prezydent Andrzej Duda i szef jego sztabu Joachim Brudziński mają świadomość, że ich homofobiczne wypowiedzi prawdopodobnie doprowadzą do samobójstwa kogoś w realnym świecie - powiedział 13 czerwca 2020 r. w TVN24 Szymon Hołownia.

Dotyczyło to kampanii prezydenckiej, w której Hołownia rywalizował m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą. Tuż przed tą wypowiedzią głowa państwa podpisała tzw. Kartę Rodziny, w której znalazły się zapisy o "obronie instytucji małżeństwa" czy "ochronie dzieci przed ideologią LGBT". Niemal bliźniacze, jak wyżej cytowane stanowisko Rady Miejskiej z Poniatowej.

Hołownia: Skończyć z dyskryminacją mniejszości

W sierpniu 2020 r. Hołownia znowu wstawiał się za środowiskiem LGBT, sprzeciwiając się dyskryminowaniu mniejszości. Również w TVN24:

- Dzisiaj stoimy przed bardzo poważną kwestią - żeby ludzie zrozumieli, że ta polaryzacja i to całe nakręcenie tej całej sytuacji komuś służy, jest w czyimś politycznym interesie. Mam wrażenie, że moim zadaniem, moją rolą jest w tej całej sytuacji wytłumaczenie tym, którzy mogliby się dać spolaryzować i dołączyć do czegoś, czego w Polsce nie chcemy, żeby zrozumieli co się dzieje, żeby ktoś wytłumaczył ten mechanizm, który ma dzisiaj miejsce (...) żeby skończyć te manipulacje problemami światopoglądowymi (...).

Marcin Dobski

Dawid Sieńkowski

Czytaj dalej:

Przewodniczący ruchu Polska 2050 ocenia powrót Tuska. Są szanse na sojusz z Hołownią?

Liderka antyszczepionkowców zatrzymana. Chciała wejść na koncert tylko dla zaszczepionych

Co dalej z TVN24? „Ambasada USA nie godzi się na protokołowanie spotkania z KRRiT”

Morawiecki: Sporo wyzwań przed nami, ale mamy świetną partię

Ziobro składa pozew przeciw Tuskowi!

Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka