Abonenci Canal+ w żałobie. Pożegnanie z Premier League. Fot. PAP/EPA Justin Tallys
Abonenci Canal+ w żałobie. Pożegnanie z Premier League. Fot. PAP/EPA Justin Tallys

Abonenci Canal+ w żałobie. Pożegnanie z Premier League

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
Walka o prawa do transmisji meczów toczy się o grube miliony. Najbardziej łakomym kąskiem dla każdej telewizji jest angielska Premier League. Uznawana za najlepszą ligę świata w Polsce od wielu lat była oglądana wyłącznie w Canal+. Wkrótce się to jednak zmieni.

Canal+ traci bowiem kolejną część piłkarskiego tortu. Jeszcze kilka lat temu na kanałach tej telewizji można było oglądać ligę polską, angielską, hiszpańską czy francuską. Od sezonu 2022/2023 w ofercie Canal+ pozostanie tylko Ekstraklasa.

Abonenci Canal+ w żałobie. Pożegnanie z Premier League

Premier League będzie bowiem pokazywana po zakończeniu najbliższego sezonu przez nowego gracza na rynku telewizji sportowych. Nordic Entertainment Group wykupiła prawa do pokazywania zmagań z angielskich boisk. Umowa ma obowiązywać na sześć lat - do zakończenia sezonu 2028/2029. Dla Canal+ oznacza to pożegnanie z ligą angielską po ponad dwóch dekadach.

Polecamy:

Nordic Entertainment Group poza Polską będzie pokazywać Premier League na platformie streamingowej Viaplay w Holandii, Estonii, Łotwie i Litwie. Zostanie ona uruchomiona 3 sierpnia, a w jej ofercie będą w tym sezonie transmisje m.in. piłkarskiej Bundesligi, Ligi Europy i Ligi Konferencji, a także szereg treści niesportowych. Miesięczny dostęp będzie kosztował 34 zł.

Premier League w ofercie Viaplay. Co jeszcze?

Viaplay po dodaniu Premier League do swojej oferty ma też zrobić ukłon w stronę polskich fanów sportów motorowych. W latach 2023-2025 ma korzystać z wyłącznych praw do transmisji wyścigów Formuły 1.

Z Viaplay będzie można korzystać na komputerach PC i Mac, smartfonach i tabletach z Androidem i iOS, telewizora Smart TV (Samsung, LG, Panasonic, Sony, Philips, TCL), konsolach do gier (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One) oraz poprzez Chromecast i Apple TV - czytamy w komunikacie prasowym Nordic Entertainment Group.

MD

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura