Ustawa uderzająca w TVN. Rzecznik Departamentu Stanu USA zabiera głos

Ned Price. fot. Youtube
Ned Price. fot. Youtube
"Silne demokracje cieszą się wolną i niezależną prasą. Różnorodne głosy i niezależne punkty widzenia pozwalają opinii publicznej być poinformowaną, a rządowi odpowiedzialnym – są one niezbędne dla demokracji, w tym Polski i Stanów Zjednoczonych" - napisał Ned Price na Twitterze. Rzecznik Departamentu Stanu USA skomentował w ten sposób projekt ustawy PiS mającej uderzyć w TVN.

Ned Price odniósł się w swoim wpisie do komentarza chargé d’affaires ambasady USA w Polsce Bix Aliu. Napisał wczoraj: "USA z rosnącym niepokojem obserwują procedurę związaną z koncesją TVN oraz nowy projekt zmian ustawy medialnej. TVN od ponad 20 lat jest istotną częścią polskiego krajobrazu medialnego. Wolna prasa ma kluczowe znaczenie dla demokracji".


Wpis skomentował dzisiaj Ned Price. Rzecznik Deprtamentu Stanu USA napisał: "Silne demokracje cieszą się wolną i niezależną prasą. Różnorodne głosy i niezależne punkty widzenia pozwalają opinii publicznej być poinformowaną, a rządowi odpowiedzialnym – są one niezbędne dla demokracji, w tym Polski i Stanów Zjednoczonych".

Grupa posłów PiS nagle złożyła projekt nowelizacji ustawy, która może zostać wykorzystana przeciwko telewizji TVN.  W projekcie wskazano m.in, że "koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego".

Właścicielem TVN jest amerykański koncern Discovery, ale zarządza stacją za pośrednictwem spółki Polish Television Holding BV, zarejestrowanej w Holandii.

Czytaj więcej na ten temat:


KJ

Lubię to! Skomentuj191 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura