Prezes partii KORWiN nie po raz pierwszy wywołał falę komentarzy w sieci. Fot.: PAP/Marcin Obara
Prezes partii KORWiN nie po raz pierwszy wywołał falę komentarzy w sieci. Fot.: PAP/Marcin Obara

Korwin-Mikke sieje nienawiść? Kontrowersyjna sonda polityka

Redakcja Redakcja Konfederacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 54
Janusz Korwin-Mikke przeprowadził kontrowersyjną sondę na swoim profilu na Twitterze. Zapytał w niej, kto byłby lepszą rodziną zastępczą dla chłopca, który stracił rodziców w wypadku samochodowym – muzułmanie czy geje.


W specyficznym badaniu wzięło udział ponad 8,5 tys. użytkowników Twittera. Pomysł na sondę Korwin-Mikkego nie spodobał się jednak wielu osobom. Wśród nich jest europoseł Nowe Lewicy – Robert Biedroń. Kandydat na Prezydenta RP w ostatnich wyborach zasugerował, że jeden z liderów Konfederacji „sieje nienawiść” i „kreuje fobie”.

Polecamy:

Kontrowersje Korwin-Mikkego

Janusz Korwin-Mikke, nazywany często przez internautów prześmiewczo „królem” z racji na monarchistyczne poglądy, regularnie wzbudza skrajne emocje w związku ze swoimi wypowiedziami w mediach i internetowymi wpisami. W kwietniu tego roku polityk został ukarany przez sejmową Komisję Etyki za wypowiedzi o homoseksualistach i ofiarach gwałtu.

„Efekt Korwina”

Poseł Korwin-Mikke w ostatni poniedziałek był gościem Sławomira Jastrzębowskiego w programie „Jastrzębowski Wyciska”. Szef Salonu24 zadał politykowi pytanie, dlaczego mówi kontrowersyjne rzeczy – o Hitlerze albo niepełnosprawnych – gdy jego partia jest na fali wznoszącej. Prezes partii KORWiN odpowiedział na to słowami: - Słyszałem już to, gdy powiedziałem coś o inwalidach. Czytałem, że to „koniec Korwina”, a słupki [procentowe – p. red.] poszły nam w górę o dwa procent.

DS

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka