Alarm pożarowy w TVN. Przerwano emisję "Szkła kontaktowego"

Michał Kempa i Tomasz Sianecki w "Szkle kontaktowym", fot. TVN24
Michał Kempa i Tomasz Sianecki w "Szkle kontaktowym", fot. TVN24
Wczoraj wieczorem w siedzibie TVN ogłoszono alarm pożarowy. Ewakuowano pracowników, przerwano emisję „Szkła kontaktowego” i nie pokazano magazynu „Dzień po dniu”.

Ewakuacja na Wiertniczej

Komunikat informujący o zagrożeniu pożarowym włączył się w siedzibie TVN przy ul. Wiertniczej w Warszawie w poniedziałek ok. godz. 22:40. Słychać go było także w studiu, w którym Tomasz Sianecki i Michał Kempa prowadzili „Szkło kontaktowe”. Gospodarze początkowo żartowali z tej sytuacji, ponieważ pierwszy komunikat został przerwany i nadano inny, informujący o tym, że zagrożenie pożarowe już minęło. Jednak po kilkudziesięciu sekundach ponownie wybrzmiał komunikat o zagrożeniu pożarowym - podaje serwis wirtualnemedia.pl.

Polecamy:

Wszyscy pracownicy musieli opuścić budynek. "Szkła kontaktowego" już nie dokończono,  pokazywano materiały o igrzyskach olimpijskich.

Nie wyemitowano również magazynu „Dzień po dniu” zaczynającego się zwykle o godz. 23:00. Zamiast niego widzowie mogli oglądać powtórkę „Faktów po Faktach”, zwykle nadawaną o północy.

TVN Grupa Discovery na razie nie przekazała oficjalnych informacji w tej sprawie.

Lex TVN na sejmowej komisji kultury i środków przekazu

Na dziś zaplanowano pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji złożonego na początku lipca przez posłów PiS. Przewiduje on, że "koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego". Przedstawicielem wnioskodawców jest wiceszef klubu PiS Marek Suski.

Poprawki do projektu zapowiedzieli: Kukiz'15 Pawła Kukiza oraz Porozumienie Jarosława Gowina. Posłowie KO, PSL i Lewicy są za odrzuceniem projektu.

W debacie publicznej często padają oceny, że projekt jest skierowany przeciwko stacji TVN, która obecnie jest w trakcie rozmów z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji w sprawie przedłużenia koncesji. Właścicielem TVN jest amerykański koncern Discovery, ale zarządza stacją za pośrednictwem spółki Polish Television Holding BV, zarejestrowanej w Holandii.


ja


Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj39 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura