W Komendzie Głównej Policji kopał kryptowaluty na służbowym sprzęcie

Pixabay/Free-Photos
Pixabay/Free-Photos
Jeden z pracowników Komendy Głównej Policji postanowił dorobić sobie w sprzyjających warunkach i stał się górnikiem kryptowalut. Przedsiębiorczy mężczyzna musiał jednak zamknąć kopalnię, ponieważ sprawa wyszła na jaw.

Kopał kryptowaluty na służbowym komputerze w Komendzie Głównej Policji

Jeden z pracowników Komendy Głównej Policji zdecydował, by wykorzystać służbowy sprzęt do kopania kryptowalut. Portal TVN24 ustalił, że komendant główny policji Jarosław Szymczyk namierzył już i natychmiastowo zwolnił niefrasobliwego pracownika, którym okazał się policyjny informatyk. Na trop górnika mieli wpaść ponoć sami policjanci.

Konsekwencje działania mężczyzny mogą być jednak o wiele poważniejsze niż samo zwolnienie z pracy, ponieważ do warszawskiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Policyjny informatyk musiał czuć się bardzo swobodnie na komendzie, ponieważ służbowe komputery wyposażył w bardzo wydajne karty graficzne, dzięki którym mógł w spokoju kopać kryptowaluty. Niestety policja nie powiedziała o którą walutę konkretnie chodzi).

Zobacz także:

Kopalnia kryptowalut na policyjnym sprzęcie

O sprzęty, dostęp do internetu czy prąd informatyk nie musiał się w ogóle martwić, bo przecież za wszystko fundowane jest w policji z publicznych pieniędzy.

Sprawa, choć wydaje się zabawna i niezbyt szkodliwa, jest o wiele bardziej poważna. Policjanci boją się bowiem, że podczas kopania kryptowalut mogły wypłynąć policyjne bazy danych.

Zgodnie z oficjalnym stanowiskiem policji żadne dane jednak nie wypłynęły z komputerów policji i nie wykryto żadnego łączenia poprzez wewnętrzną sieć, czyli Policyjną Sieć Transmisji Danych.

Gdyby jednak informacje znajdujące się w wewnętrznej sieci policji ujrzały światło dzienne, informacje dotyczące tajnych współpracowników czy dane dotyczące przestępstw, które uległy przedawnieniu mogłyby trafić w niepowołane ręce.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka