Nowy film Wojciecha Smarzowskiego - "Wesele". Fot.: Dolnośląskie Centrum Filmowe
Nowy film Wojciecha Smarzowskiego - "Wesele". Fot.: Dolnośląskie Centrum Filmowe

Znany reżyser powraca z nowym filmem. Kolejny hit Smarzowskiego?

Redakcja Redakcja Film Obserwuj temat Obserwuj notkę 28
Na 8 października tego roku zaplanowano premierę nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego. Wiemy, o czym będzie "Wesele 2"! Podbije kina w Polsce?

Uznany polski reżyser filmowy wraca z dobrze znanym Polakom tytułem. Wojciech Smarzowski w 2004 roku debiutował na dużym ekranie komediodramatem pod tytułem "Wesele". Druga część produkcji zadebiutuje w polskich kinach już w październiku.

Film o postawach Polaków w weselnym wydaniu

"Wesele" ma być opowieścią o postawach Polaków w konwencji ślubu i zabawy weselnej. W główną rolę panny młodej w ciąży wcieli się Michalina Łabacz. Jej ojca - lokalnego biznesmena - zagra Robert Walendziak.

"To historia miłości tak mocnej, że przekracza granice, nie mieści się w ramach i jest silniejsza od wszelkich barier. To szczere spojrzenie na współczesny świat, a także dramatyczna podróż w przeszłość, która nikomu nie pozostanie obojętna. Obraz ma być opowieścią o manipulowaniu emocjami i ostrzeżeniem przed mową nienawiści" - zapowiadają twórcy.

W produkcji zobaczymy polskich aktorów znany z największych dzieł w kraju. Wśród nich m.in.: Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Ryszard Ronczewski, Arkadiusz Jakubik i Tomasz Schuchardt.

Czytaj także:

Powrót Smarzowskiego na duży ekran

Wojciech Smarzowski to polski reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta oraz operator filmowy. Skończył Wydział Operatorski na łódzkiej "Filmówce". Studiował też Filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. 

Reżyser jest znany z dzieł, takich jak "Dom zły" (2009). "Drogówka" (2012), "Wołyń" (2016) i "Kler" (2018). Brał także udział w tworzeniu telewizyjnych produkcji: "Na Wspólnej", "BrzydUla" oraz "Londyńczycy".

DS

Polecamy:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura