Kukiz poparł lex TVN. Koledzy z branży nie przebierają w słowach: "Ty gnoju", "Zdrajca"

aweł Kukiz wychodzi po głosowaniach w Sejmie, fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
aweł Kukiz wychodzi po głosowaniach w Sejmie, fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Sejm uchwalił m.in. głosami PiS i trzech posłów Kukiz'15, w tym Pawła Kukiza nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która zmienia zasady przyznawania koncesji dla mediów z udziałem kapitału zagranicznego i w ocenie opozycji jest wymierzona w Grupę TVN, której udziałowcem jest amerykański koncern Discovery. Za to głosowanie Paweł Kukiz znalazł się w ogniu krytyki.

Panasewicz do Kukiza: Ty gnoju

"Jest mi wstyd. Za moją naiwność i głupie sentymentalne koleżeństwo. Za punk rocka. Za te wszystkie wspólne lata. Za Jarocin 93. Za wieczorne rozmowy. Za g**niarski idealizm" - napisał Kuba Wojewódzki na Facebooku.


Jeszcze ostrzej zareagował lider Lady Pank Janusz Panasewicz:

"Zawsze bylem wstrzemięźliwy co do tego osobnika (wiadomo - muzyk, fajny kolega etc.), ale to, co stało się dziś na oczach ludzi, jest jednoznaczne. Wstydzę się każdego dnia kiedy przyszło mi podać ci rękę, ty gnoju".

Polecamy:

Janowski: "Hanba", "zdrajca"

Robert Janowski nazwał dawnego muzyka, a dziś polityka "zdrajcą"


"Czym różni się Paweł Kukiz od worka ziemniaków?" - pyta Krzysztof Skiba, lider zespołu Big Cyc.

Niektóre gwiazdy telewizji komentowały na Instagramie. Serwis ocenzurował te wpisy ze względu wulgarne słowa. Usunął m.in. wpis Doroty Szelągowskiej i Agaty Młynarskiej. Ta druga napisała potem: "Nie mam nic więcej do powiedzenia na temat PK, który pokazał dziś swoją prawdziwą twarz. Żal gościa. To musi być straszne jeśli sprzedajesz się tak tanio, na tak nędznym targowisku. Cienko śpiewasz, Pawle!".

Sikorski: Albo jest durniem, albo szmatą

W ostrych słowach nie przebierają również politycy.

Senator Stanisław Gawłowski wkleił na Facebooku tekst piosenki Pawła Kukiza "Jak ja was k... nienawidzę".

Były szef MSZ Radosław Sikorski w programie "Kropka nad i' oceniając Pawła Kukiza, powiedział, że "jest albo kompletnym durniem, który nie rozumie, co się dzieje, albo sprzedajną szmatą".

- Paweł Kukiz dzisiaj stracił nie tylko twarz, stracił honor. Kiedyś śpiewał piosenki o tym, że do polityki idzie się, żeby być honorowym. Dzisiaj można powiedzieć, po tym wszystkim, że powinniśmy mu wszyscy, jako posłowie, napluć w twarz za to, co zrobił - powiedział  szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

"nowe brzydkie słowo: Kukiz"

"Język polski zyskał nowe brzydkie słowo: Kukiz. Czekam na definicje - moje niestety nieparlamentarne." - skomentowała Barbara Nowacka.


-  Nie chciałbym używać mocnych słów, wystarczy poczytać sobie co twierdzą internauci, czy też co twierdzą nawet jego koledzy rockmani. To smutny upadek człowieka, który mówił, że nigdy nie da się kupić, a po prostu dał się namówić złym ludziom, Kaczyńskiemu - człowiekowi, który ma pogardę wobec wszystkich innych, którzy się z nim nie zgadzają. Kupił Kukiza, to żenujący spektakl w wydaniu Pawła Kukiza - ocenił szef klubu KO Borys Budka.

Paweł Kukiz miał być dziś gościem "Politycznego Grafitti" w Polsat News. Nie przyszedł. Zamiast niego w studio pojawił się Jarosław Sachajko.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj399 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka