Fantomas z Twittera ukarany w realu. Posłowie KO stają w jego obronie

Sławomir Nitras i Cezary Tomczyk stanęli w obronie FanTomasa. Fot. PAP
Sławomir Nitras i Cezary Tomczyk stanęli w obronie FanTomasa. Fot. PAP
Tomasz Stanisławski, znany użytkownikom Twittera jako FanTomas Szary, stracił lukratywny kontrakt z Legią. Po tym, jak zostały nagłośnione jego hejterskie wpisy, władze klubu zdecydowały nie przedłużać kontraktu z jego firmą. W obronie Stanisławskiego stanęli politycy KO.

Tomasz Stanisławski to dyrektor regionalny ZinZino, produkującej suplementy dla sportowców. W lipcu 2020 roku Legia Warszawa z zadowoleniem informowała o podpisaniu kontraktu na współpracę z firmą.

Fantomas z Twittera ukarany w realu. Legia Warszawa kończy współpracę z jego firmą

Teraz suplementy dla piłkarzy mistrzów Polski będzie dostarczał kto inny. Wszystko po tym, jak jedna z użytkowniczek Twittera rozpoznała w znanym z ostrych, hejterskich wpisów FanTomasie Szarym właśnie Stanisławskiego.

„Mam pytanie. Dobrze się czujecie podpisując umowę z ZinZino, a konkretnie z jej dyrektorem regionalnym Stanisławskim, który jest najbardziej nienawistnym hejterem na Twitterze, życzącym śmierci Kaczyńskiemu?” - pytała Emilia Kamińska. 


Fantomas z Twittera ukarany w realu. Życzył śmierci Jarosławowi Kaczyńskiemu?

Mowa o wpisie, w którym FanTomas w zawoalowany, ale zrozumiały dla niemal wszystkich sposób życzył śmierci Jarosławowi Kaczyńskiemu. Wyzywał też dziennikarzy i wyborców, którzy nie deklarują się jako zwolennicy opozycji. 

- Klub nie ma jednak wpływu na politykę kadrową zewnętrznej firmy i zachowania zatrudnianych w niej osób - podano w oświadczeniu, które przekazała rzeczniczka prasowa Legii, Iza Kruk. - Jednocześnie podkreślamy, że wszelkie przejawy agresji, także słownej, w publicznym wyrażaniu jakichkolwiek poglądów, uważamy za nieakceptowalne. Informujemy, że okres obowiązywania umowy się zakończył i klub podjął decyzję o jej nieprzedłużaniu - zdecydowała Legia Warszawa.

Czytaj też:

Fantomas z Twittera ukarany w realu. Posłowie KO stają w jego obronie

W obronie FanTomasa stanęli politycy Koalicji Obywatelskiej. „Wspieramy @T_Stanislawski” - napisał Cezary Tomczyk. „Wyrazy wsparcia dla @T_Stanislawski" - dodał Sławomir Nitras. „Dzis każdy powinien stanąć murem za @T_Stanislawski" - apeluje Marcin Kierwiński.

Stanisławski doczekał się też wsparcia od byłego posła PO Cezarego Kucharskiego, przez lata związanego z Legią jako piłkarz. „Niedawno na własnej skórze przekonałem się jak pisowskie służby działają...wykorzystując instrumenty władzy, atakując ekonomicznie, preparując...a „media”na pasku autorytarnego państwa manipulują opinią publiczną więc dziś solidaryzuję się z @T_Stanislawski" - napisał Kucharski, nawiązując do zaangażowania prokuratury w jego spór finansowy z Robertem Lewandowski.


Fantomas z Twittera traci kontrakt z Legią. Durczok krytykuje, Liberski zapowiada tekst o tym „jak działa państwo PiS”

Decyzję Legii Warszawa skrytykował też Kamil Durczok. Były dziennikarz zamieścił na Twitterze zdjęcie z transparentem zawieszonym na trybunach stadionu przy ul. Łazienkowskiej. „Halo, pani @Kruk_Izabela i @LegiaWarszawa, a z tymi bandziorami też rozwiążecie umowę? I znaleźliście tych, co życzyli śmierci Mariuszowi Walterowi?” - napisał prowokacyjnie Durczok.

Durczok zamieścił swój wpis pod postem Jacka Liberskiego, autora magazynu Liberte!. „Niebawem powstanie mój tekst o tym, co Tomka spotkało. Będzie też o tym, co mnie spotkało 3 dni temu. Tak, postanowiłem to opisać, aby pokazać, jak działa państwo PiS” - zapowiedział użytkownik znany z krytyki rządzących i ich zwolenników.


MD

Polecamy:

Lubię to! Skomentuj88 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka