Huczne otwarcie dworca w Wolsztynie. Senator Jan Filip Libicki utknął w windzie

Senator Libicki na otwarciu dworca w Wolsztynie, fot. wolsztyn.pl
Senator Libicki na otwarciu dworca w Wolsztynie, fot. wolsztyn.pl
W Wolsztynie otwarto Zintegrowane Centrum Komunikacyjne. Uroczystość odbyła się z wielką pompą, zaproszono gości z wysokiego szczebla. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie zawiodła winda.

Otwarcie dworca w Wolsztynie

Wolsztyński dworzec przeszedł ogromną metamorfozę. Po modernizacji obiekt pełni funkcję Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, łączącego dworzec kolejowy z autobusowym. W budynku znalazły się także kino i pomieszczenia biurowe, a w przyszłości pojawią się punkt gastronomiczny i prasowy.

Na otwarciu obecni byli m.in. senator Jan Filip Libicki, posłowie Jakub Rutnicki oraz Marcin Porzucek, wicemarszałek województwa wielkopolskiego – Wojciech Jankowiak oraz radna sejmiku województwa Ewa Panowicz.

Polecamy:

Winda się zacięła

Senator Libicki skorzystał z windy, a ta zacięła się między piętrami. "Jan Filip Libicki utknął między piętrami. Pomogli burmistrz i ksiądz" - podał portal MyRegion.pl, który zamieścił nagranie z uwalniania senatora.

Jak się okazuje, winda zawiodła już kilka razy. Miesiąc temu utknęła w niej grupka nastolatków.

Inwestycja za 13 milionów

W piątek dworzec w Wolsztynie został uroczyście otwarty. Przedszkolaki z  z "Tęczowej Lokomotywy" pomagały przeciąć wstęgę, ksiądz poświęcił obiekt. W sali kinowej można było obejrzeć film przedstawiający etapy budowy i modernizacji dworca. Na terenie obiektu dostępna była wystawa „Historia wolsztyńskich dworców kolejowych”. Goście zostali zaproszeni do wpisywania się do księgi pamiątkowej. Dla wszystkich dostępny był również poczęstunek i tort oraz występy artystyczne.

Wartość inwestycji wynosi blisko 13 milionów zł. Zadanie jest dofinansowane kwotą 4,2 mln zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. W czerwcu ubiegłego roku w wyniku starań samorządu miejskiego udało się pozyskać dodatkowe fundusze w kwocie 700 tys. zł. Pieniądze zostały przeznaczone na przebudowę skrajni oraz wymianę torowiska przy peronie pierwszym.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka