Internauta z zarzutami wobec Telewizji Polskiej. TVP: To fake news. fot. Youtube/TVP Info
Internauta z zarzutami wobec Telewizji Polskiej. TVP: To fake news. fot. Youtube/TVP Info

Internauta z zarzutami wobec Telewizji Polskiej. TVP: To fake news

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 64
Internauta opublikował na Twitterze informacje jakoby samochód ekipy reporterów TVP wjechał na teren objęty stanem wyjątkowym. Telewizja Polska zaprzeczyła podanej informacji i mówi, że jest to fake news.

Wystarczył jeden tweet

- BOOM: Krynki, strefa objęta stanem wyjątkowym i zakazem wjazdu dla mediów, pół godziny temu – napisał w piątek o godzinie 11 twitterowicz o pseudonimie Exen, dodając zdjęcie wozu transmisyjnego TVP.

Zobacz także: Murem za Kamilem! Angielscy psychole życzą Glikowi i jego rodzinie śmierci

Wielu dziennikarzy aktywnych na Twitterze podchwyciło temat i zarzuciło TVP naruszenie przepisów o stanie wyjątkowym, który obowiązuje w pasie 3 kilometrów od granicy z Białorusią.


TVP komentuje: to fake news

Do sprawy odnieśli się przedstawiciele TVP. Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej odpowiadającej za wszystkie treści informacyjne jak i publicystyczne odniósł się do sytuacji na swoim Twitterze. - STOP KŁAMSTWU W ŻYCIU PUBLICZNYM!!! Wbrew temu co próbują wmówić hejterzy, dziennikarze TVP nie złamali przepisów. Stoją ok. 250 metrów przed granicą strefy stanu wyjątkowego. Apeluję o niepowielanie fejków i dezinformacji na czym zależy autorom tego hybrydowego ataku


Głos zabrał również prezes stacji – Jacek Kurski. Na Twitterze napisał - Ordynarny fejk jakiegoś totalnego trolla. Reporterzy TVP nie złamali przepisów. Stoją ok. 250 metrów przed granicą strefy stanu wyjątkowego. Na filmie dowód.


Zobacz także: W Poznaniu już niedługo pojawi się pierwszy las kieszonkowy. To ważna inicjatywa

Obecna na miejscu dziennikarka dementuje fake newsa

TVP Info wyemitowało relacje Urszuli Czochańskiej, która wskazała, że wóz transmisyjny stoi kilkaset metrów przed znakiem informującym o początku obszaru objętego stanem wyjątkowym.


Zobacz także: Antynoble przyznane. Czym tym razem zaskakują naukowcy?

Pereira: Exen to kumpel Czabana z TVN24

Do sytuacji odniósł się również szef portalu TVP.info. - Na zdjęciu auto TVP i odległość od wjazdu do strefy stanu wyjątkowego. Exen to kumpel Piotra Czabana z TVN24, który pojawia się w jego materiałach. Czaban zasłynął wykreowaniem Omara Al-Halabi. Kto na podstawie „rewelacji” Exena „newsy” płodzi, ten sam sobie szkodzi. #zgranicy – napisał Samuel Pereira.


Zobacz także: Małopolska powoła nowy urząd. To zadowoli środowiska LGBT i Brukselę?

Czaban komentuje

Dziennikarz TVN24 postanowił zabrać głos w dyskusji. Cmentarz kryński jest poza strefą stanu wyjątkowego - mówi rzecznik @Straz_Graniczna. Auto z logo TVP zostało sfotografowane w tej okolicy. Główna droga do cmentarza jest w strefie objętej stanem wyjątkowym. Policja ma wyjaśnić czy doszło do złamania rozporządzenia - poinformował Piotr Czaban.


Przypomnijmy, że stan wyjątkowy obowiązuje od 2 września w pasie o szerokości 3 km przy granicy z Białorusią. Obejmuje łącznie 183 miejscowości – 115 w województwie podlaskim i 68 w województwie lubelskim.

Polecamy: 

NS

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura