Oto nowy pełnomocnik ds. sportu. Ryszard Czarnecki będzie się spełniał

Ryszard Czarnecki z nowym stanowiskiem w ramach PiS.
Ryszard Czarnecki z nowym stanowiskiem w ramach PiS.
Ryszard Czarnecki - decyzją kierownictwa PiS - został pełnomocnikiem ds. sportu. Europoseł niedawno wrzucił do sieci zdjęcie w otoczeniu Jarosława Kaczyńskiego z piłką do siatkówki.

PiS będzie bacznie obserwować polski sport - tak wynika ze słów rzecznik partii Anity Czerwińskiej. - Uważamy, że sport jest bardzo ważną częścią życia społecznego. Widzimy bardzo duży potencjał w polskich sportowcach, w polskim sporcie. I chcemy położyć także na to akcent z naszej strony, ze strony politycznej, partyjnej - powiedziała. 

Dlatego też europoseł Ryszard Czarnecki, który często publikuje teksty w serwisie Salon24.pl, otrzymał nową funkcję - pełnomocnika ds. sportu.

- Myślę, że to państwa nie dziwi. Pan Ryszard Czarnecki jest osobą bardzo zaangażowaną w sprawy sportu. Pełni funkcje zarówno w Polskim Komitecie Olimpijskim, jak i w Polskim Związku Piłki Siatkowej. Jest osobą, która w bardzo zaangażowany sposób uczestniczy w życiu polskiego sportu - wyliczała Czerwińska. Czarnecki to fan siatkówki i żużla, ale często też widywany jest podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej. 

Kilka dni temu Czarnecki odbył rozmowę z prezesem PiS na temat polskiej siatkówki. Siatkarze znakomicie grają w mistrzostwach Europy, niedawno pokonali Rosję 3:0 w ćwierćfinale. Jarosław Kaczyński otrzymał od europosła piłkę z autografami zawodników reprezentacji Polski na pamiątkę. 

 

Zobacz: 

PiS o Polexicie. Wiemy, jaka decyzja zapadła na Nowogrodzkiej

Polska dostanie miliardy z Unii Europejskiej pod jednym warunkiem

„Będzie dużo drożej, rząd uderzy w przedsiębiorców" - prognozuje Warzecha

GW

Lubię to! Skomentuj73 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka