Ruszył hostel interwencyjny dla bezdomnych osób LGBT. To zasługa Trzaskowskiego

Lambda otworzyła hostel interwencyjny LGBT. Fot. Facebook/Lambda Warszawa
Lambda otworzyła hostel interwencyjny LGBT. Fot. Facebook/Lambda Warszawa
Dzięki środkom stolicy, działalność zainicjował hostel interwencyjny Lambda Warszawa. Ma on w założeniu pomagać społeczności LGBT, która zmaga się z kryzysem bezdomności.

- Dzięki trzyletniej dotacji miasta Warszawy, rozpoczyna działalność Hostel Interwencyjny Lambda Warszawa dla osób LGBTQI+ w kryzysie bezdomności - poinformowała w czwartek zastępczyni Rafała Trzaskowskiego w ratuszu, Aldona Machnowska. 

 

Hostel jest propozycją dla osób LGBT, zagrożonych dyskryminacją i - w związku z tym - bezdomnością. Konkurs na wsparcie dla społeczności i udzielenie schronienia wygrała organizacja Lambda Warszawa. Rozstrzygnięto go w maju 2021 r.  

Zobacz: 

PiS zmieni uchwałę o LGBT w Małopolsce. Komisja Europejska będzie zadowolona?

Żona ministra Łukasza Schreibera zdradziła, czy zaszczepi swoją 6-letnią córkę

Posłowie Lewicy też byli na urodzinach Roberta Mazurka, zamiast pracować w Sejmie

Holland wyżyła się na Kuczyńskim. Poszło o imigrantów w Usnarzu. "Ty palancie!"

- Wszystkie osoby nieheteronormatywne, znajdujące się w takiej sytuacji i chcące skorzystać z naszej oferty prosimy o kontakt z Telefonem Zaufania (22 628 52 22, pon.-pt.18.00-21.00), gdzie będziemy przyjmować zapisy i rozpoczynać procedurę przyjęcia do Hostelu - poinformowała organizacja. 

- Hostel powstał dzięki wsparciu Miasto Stołeczne Warszawa, które przyznało nam trzyletnią dotację i miejsca; dzięki wsparciu organizacji i firm oraz wsparciu kilkuset osób przekazujących nam środki finansowe i rzeczowe! Dziękować będziemy jeszcze nie raz! Prosić też - podkreśliła Lambda Warszawa, załączając też link do zbiórki na zrzutce. 


Powołanie do życia hostelu LGBT to efekt tzw. "warszawskiej deklaracji LGBT", podpisanej przez prezydenta Trzaskowskiego w tuż po wygranych wyborach samorządowych. Polityk PO zadeklarował w kampanii walkę z wykluczeniem na tle mniejszości seksualnych i udzielenie pomocy dyskryminowanym osobom nieheteronormatywnym. 

Lambda zaprezentowała też aplikację na smartfony dla młodzieży. Nazywa się DaC i ma edukować dzieci z zakresu tolerancji dla osób homoseksualnych. 

- Można znaleźć w niej wskazówki i odpowiedzi na takie pytania jak: czy osoby LGBTI+ mogą zakładać rodziny i wychowywać dzieci?, jak mogę przygotować się do coming outu, czy też gdzie zgłosić hejt w internecie? Aplikacja może być również praktycznym narzędziem edukacyjnym dla rodziców, wychowawców_czyń i osób sojuszniczych - czytamy w ogłoszeniu. 


GW

Lubię to! Skomentuj123 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo