Bąkiewicz zapowiada, że Marsz Niepodległości i tak ruszy. Pozywa też polityków i media

Robert Bąkiewicz kontra Rafał Trzaskowski i sądy. Fot. Twitter
Robert Bąkiewicz kontra Rafał Trzaskowski i sądy. Fot. Twitter
Robert Bąkiewicz nie akceptuje decyzji sądu, który podtrzymał uchylenie zarządzenia wojewody mazowieckiego o potraktowaniu Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego. - Zapraszamy na rondo Romana Dmowskiego - zapewnia szef stowarzyszenia i zapowiada skierowanie pozwów przeciwko wszystkim "szkalującym Marsz Niepodległości".

- Zapraszamy na rondo Romana Dmowskiego. Będziemy szli na błonia Stadionu Narodowego. Mamy zarejestrowane inne zgromadzenie. Bezpośrednio po wyroku sądu okręgowego wysłałem zgłoszenie zgromadzenia - apeluje do wszystkich zwolenników ulicznych obchodów Święta Niepodległości Bąkiewicz. 

W piątek Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy uchylenie decyzji wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia "Marsz Niepodległości". W efekcie triumfować może prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który zakazałby organizacji pochodu. 

- Wszystkich polskich patriotów na to zgromadzenie zapraszam. Jeśli nie będzie możliwości, żebyśmy się wszyscy na tym zgromadzeniu pomieścili, zapraszam wszystkich, żeby spacerowali w okolicach naszego marszu i z nami przeszli na błonia Stadionu Narodowego - nie dał za wygraną Bąkiewicz. Teoretycznie zgromadzenia w pandemii koronawirusa mogą liczyć obecnie maksymalnie do 150 osób. 

Czytaj: 

Jest decyzja ws. Marszu Niepodlegości! "Odrzucone obie skargi"

Poseł Konfederacji: Pójdę w Marszu Niepodległości, zagłosuję też przeciwko ustawię Godek

- Tego święta, tej uroczystości, tego ważnego wydarzenia jakim jest Marsz Niepodległości nikt nam nie odbierze, nie odbiorą nam politycy, którzy chcą doprowadzić do wojny wewnętrznej, wojny domowej pomiędzy nami Polakami - nie w sensie militarnym, ale w sensie medialnym, w sensie narracji, ale i w sensie eskalowania wzajemnej agresji. Na to, my, polscy patrioci, nie możemy się zgodzić i przeciwstawiamy się takiemu działaniu - zadeklarował Bąkiewicz. 

Wraz z Ordo Iuris, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości pozywa TVN, Onet, "Gazetę Wyborczą" oraz kilku polityków za "naruszenie dobrego imienia" organizacji. 

GW

Lubię to! Skomentuj82 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka