Czuchnowski kontra Agora. Za krytykę wydawcy dziennikarz "Wyborczej" poniesie konsekwencje

Wojciech Czuchnowski, dziennikarz "Gazety Wyborczej".
Wojciech Czuchnowski, dziennikarz "Gazety Wyborczej".
Wojciech Czuchnowski napiętnował nietrafione inwestycje Agory, które doprowadziły do zwolnień i pogorszenia sytuacji ekonomicznej "Gazety Wyborczej". W odpowiedzi wydawca dziennika zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji wobec swojego dziennikarza.

To nie koniec awantury w rodzinie "Gazety Wyborczej". Przypomnijmy, że 23 listopada dyrektor Agory z 28-letnim stażem - Jerzy Wójcik - został zwolniony dyscyplinarnie za pojawiające się zarzuty o mobbing wobec podwładnych. Wójcika zatrudniła jednak redakcja "Gazety Wyborczej". Agora utrzymuje, że jest to bezprawne działanie, ponieważ bez zgody wydawcy nie można zawrzeć umowy. 

Zobacz: 

Adam Michnik nie wytrzymał, zaatakował zarząd Agory. "Metody podłe"

Spór o "Gazetę Wyborczą". Michnik i Kurski składają wotum nieufności wobec Zarządu Agory

„Bitwa o Agorę”. Serial w czterech odcinkach

Adam Michnik napisał list

Adam Michnik napisał list, w którym porównał działania spółki do czystek z Marca 1968 r. i repertuaru działań Jarosława Kaczyńskiego. Powstał nawet Komitet Obrony "Gazety Wyborczej", wśród których nie zabrakło kilku redaktorów: m.in. szefowej "Wysokich Obcasów" Aleksandry Klich i Wojciecha Czuchnowskiego. 

Ostatni ze wspomnianych postanowił sprawdzić wydatki Agory. Sporządził raport, liczący 60 stron, z którego wynika, że firma zainwestowała kilkaset milionów złotych, m.in. na bezcelowy zakup kilku spółek. Błędy miały skutkować zwolnieniami w "Gazecie Wyborczej" - czytamy w "Press". 

- Raport został napisany w oparciu o opinie konsultantów gospodarczych, którzy pomagają nam przy tekstach śledczych, i przekazałem go zespołowi, bo uważam, że wszyscy powinni poznać te ustalenia. Nie chcę mówić o szczegółach, bo są to wewnętrzne sprawy - komentował Czuchnowski całe zamieszanie. 

Zarząd Agory postanowił zareagować. I zrobi to w najbliższym czasie. Czy zwolni Czuchnowskiego, czy raczej go pozwie? - Opinie, teorie i projekcje formułowane przez Pana Wojciecha Czuchnowskiego względem byłych i obecnych członków Zarządu, Rady Nadzorczej oraz doradców spółki Agora S.A. nie mają odzwierciedlenia w faktach ani też podstaw prawnych. Spółka podejmie niezbędne kroki mające na celu ochronę renomy Agory i jej organów statutowych - głosi oświadczenie Agory, przedstawione portalowi "Press". 

Nowy związek w "Wyborczej"

W ubiegłym tygodniu do Krajowego Rejestru Sądowego wpisany został trzeci związek zawodowy Agory – Komitet Obrony "Gazety Wyborczej".

W komitecie założycielskim związku znaleźli się redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów” i „Wysokich Obcasów Extra” Aleksandra Klich, zastępczyni wydawcy „Gazety Wyborczej” Joanna Mosiej-Sitek, dziennikarz „GW” Wojciech Czuchnowski i dyrektorka sprzedaży i rozwoju cyfrowego Joanna Kwas. 

GW


Lubię to! Skomentuj79 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura