Anty-LGBT i Bogurodzica śpiewana przez radną PiS. Poważne dyskusje w Starym Sączu

W Starym Sączu podczas wycofania uchwały sprzeciwiającej się „ideologii gender i LGBT” działo się wiele... Radna PiS Lidia Szewczyk nazwała to „bałwochwalstwem” i... zaśpiewała "Bogurodzicę".

Uchwała dotycząca powstrzymania „ideologii gender i LGBT” została przyjęta w Starym Sączu w 2019 roku. Po dwóch latach zdecydowano się z niej wycofać. Wczoraj na wniosek przewodniczącego Rady Miejskiej i z pełnym poparciem radnych Gminnego Porozumienia Wyborczego uznano, że uchwała „przyniosła więcej szkody niż zysku”. Nie obyło się bez emocjonalnych reakcji ze strony radnych PiS, którzy, delikatnie mówiąc, nie byli decyzją zachwyceni. Uznali, że to „nacisk z Brukseli”.

Mieć czy być?

Dalsze procedowanie ustaw anty-LGBT wiązało się ze zastopowaniem unijnych dotacji, dlatego w wielu miejscach zdecydowano się odstąpić od zapisów ustaw. Tak było też w Starym Sączu.

- Zawsze uważałem, że działaniami niektórych samorządowców rządzi hipokryzja - mówił radny z PiS Robert Rams. - Jak trzeba, to stoją pierwsi przed ołtarzem, jeśli chodzi o pieniążki, to zrobią wszystko żeby je dostać. Z naszego narodu próbuje się zrobić niewolników, którzy za kilka euro potrafią zrobić wszystko – dodał.

Zobacz: Libkom odfrunął globus

Emocje w Starym Sączu sięgały zenitu

W Starym Sączu było gorąco, ale emocje sięgnęły zenitu dopiero wówczas, gdy radna PiS Lidia Szewczyk zdecydowała się odwołać do korzeni i zaapelowała „do sumień wszystkich radnych”... śpiewając "Bogurodzicę".

- Z tego co się orientuję, jesteśmy wszyscy katolikami, chodzimy do kościoła. Wiadomo, że musimy teraz zagłosować. Apeluję do waszych sumień. Mamy za patronkę, jako samorządowcy, świętą Kingę – mówiła Szewczyk. To by było bałwochwalstwo, gdybyśmy przyjęli odrzucenie rezolucji, którą żeśmy wtedy przyjęli – dodała.

I się zaczęło. Po tych słowach radna zaintonowała "Bogurodzicę" i gestem wskazała, by radni powstali. Niektórzy zaczęli nawet dołączać się do śpiewu.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj52 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo