Potwierdzono tragiczne informacje. Nie żyje legenda Polskiego Radia

By Mohylek at Polish Wikipedia - Transferred from pl.wikipedia to Commons., CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2133849
By Mohylek at Polish Wikipedia - Transferred from pl.wikipedia to Commons., CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2133849
Włodzimierz Pac, wieloletni korespondent Polskiego Radia na Białorusi i w Rosji zmarł w Mińsku w wieku 54 lat. W Polskim Radiu pracował od lat 90.

Nie żyje Włodzimierz Pac

W Mińsku zmarł Włodzimierz Pac, wieloletni korespondent Polskiego Radia na Białorusi i w Rosji. Miał 54 lata.

Włodzimierz Pac przez wiele lat pracował na Białorusi, a swoją reporterską działalność w tym kraju rozpoczął jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku. Był jednym z najlepszych znawców tematyki białoruskiej wśród polskich dziennikarzy i ekspertów.

W latach 2007-2010 Pac pracował jako korespondent Polskiego Radia w Moskwie. Potem wrócił na Białoruś.

"Włodzimierz Pac z zaangażowaniem wypełniał misję dziennikarza i korespondenta. Utrzymywał kontakty z białoruską opozycją i z Polakami na Białorusi, uczestnicząc z mikrofonem Polskiego Radia w organizowanych przez nich inicjatywach. Relacjonował obchody podtrzymujące polskość i uroczystości upamiętniające Polaków i Białorusinów prześladowanych przez reżim komunistyczny" – poinformowało w piątek wieczorem Polskie Radio.

Włodzimierz Pac pozostawił żonę i dwójkę dzieci.

SW


Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura