TVP z filmem o śmierci Pawła Adamowicza. Politycy PO tego nie darują Kurskiemu

"Jesteś mechanizmem niszczącym" w TVP INFO.
"Jesteś mechanizmem niszczącym" w TVP INFO.
"Kto w politycznej walce zdradził Pawła Adamowicza? Dla kogo był niewygodny? Komu najbardziej przeszkadzał? Szokujące kulisy w filmie „Jesteś mechanizmem niszczącym…” - tak TVP zapowiedziała dokument o śmierci Pawła Adamowicza. W filmie Marcina Tulickiego przypomniano o zarzutach wobec byłego prezydenta Gdańska. Politycy PO nie kryją oburzenia.

Trzy lata temu Stefan W. podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowił zaatakować na scenie prezydenta Pawła Adamowicza. Zadał rany kłute w okolicach klatki piersiowej i brzucha. Mimo udzielonej pomocy medycznej, samorządowiec zmarł w szpitalu. Stefan W. tuż po ataku odgrażał się, że zabił Adamowicza, bo PO torturowała go w więzieniu. 

Godzinny film o politycznej drodze Adamowicza został pokazany wczoraj w TVP po godz. 20. "Jesteś mechanizmem niszczącym..." sugeruje, że to środowisko PO opuściło prezydenta Gdańska, stawiając w wyborach samorządowych w 2018 r. na Jarosława Wałęsę. Powodem decyzji partii ówczesnego szefa Grzegorza Schetyna były liczne śledztwa wokół majątku Adamowicza i dziwne tłumaczenia dotyczące nieruchomości. 

Zobacz: 

Prokuratura nie odpuszcza ws. "Froga". Śledczy nie zgadzają się z kontrowersyjnym wyrokiem

Niepokojące doniesienia o zachowaniu Niemców. Mieli zablokować uzbrojenie Ukrainy

Woś: Dzięki, panie Gierek

Samorządowiec tłumaczył w mediach, że zapomniał wpisać mieszkań do oświadczeń majątkowych, innym razem przekonywał, iż otrzymał darowiznę od rodziny. Adamowicz musiał też wyjaśniać, dlaczego ma aż 36 kont bankowych i pozbył się pięciu mieszkań. CBA i prokuratura wszczęły postępowania jeszcze w czasach rządów PO-PSL. 

W "Jesteś mechanizmem niszczącym..." przypomniano o tych zdarzeniach, pokazano nagłówki mediów. 


Film sprawia wrażenie, że politycy Platformy Obywatelskiej mogli natchnąć Stefana W. do popełnienia zbrodni. Z kolei część opozycji od trzech lat za tragiczną śmierć Adamowicza wini PiS i dziennikarzy TVP, którzy często biegali za politykiem z mikrofonami po ulicach Gdańska. 

 

- Prezydent Paweł Adamowicz nie żyje od trzech lat, postępowanie sądowe będzie wadliwe, bo w składzie jest sędzia z neoKRS. Tymczasem machina propagandowa TVP nie ustaje, co więcej próbują zmyć z siebie odpowiedzialność i to nie tylko polityczną - oburzała się prezydent Gdańska i była współpracowniczka Adamowicza, Aleksandra Dulkiewicz. 

- Jak nisko można upaść Kurski? - pytał Sławomir Nowak z PO. 

- Szczujnia TVP nie ustaje nawet po śmierci Pawła Adamowicza. Zamiast wstydu daje znowu upust frustracji - Gdańsk nie kłaniał się komunie i nie kłania się PiS-owi. Recydywa! Pomorze zapamięta! - ostro krytykował TVP europoseł Janusz Lewandowski. 

GW


Lubię to! Skomentuj200 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura