Stworzył jedną z najcudowniejszych kreskówek lat 90. Znany komik nie żyje

Nie żyje Louie Anderson. Twórca "Świata według Ludwiczka". fot. PAP/Youtube
Nie żyje Louie Anderson. Twórca "Świata według Ludwiczka". fot. PAP/Youtube
Nie żyje Louie Anderson. Twórca "Świata według Ludwiczka" miał 68 lat. Znany komik zmarł w szpitalu w Las Vegas, gdzie był leczony z powodu raka.

Louie Anderson, kultowy, nagrodzony nagrodą Emmy komik i aktor,  trafił do szpitala w Las Vegas, gdzie był leczony z powodu chłoniaka rozlanego z dużych komórek B. Aktor nie wygrał walki z rakiem. Zmarł w wieku 68 lat.

Nie żyje Louie Anderson. Twórca "Świata według Ludwiczka" miał 68 lat

Louie Andreson był znany przede wszystkim jako komik oraz twórca popularnej kreskówki "Świat według Ludwiczka". Prowadził także amerykański odpowiednik "Familiady". Komik miał bardzo duże problemy zdrowotne. Zmagał się m.in. z uzależnieniem od jedzenia.

W ubiegłym roku przeszedł na dietę i schudł kilkanaście kilogramów. To jednak nie pomogło mu w pełni wrócić do zdrowia. Informacje o jego chorobach były zatajane przed mediami. Wiadomo jedynie, że w 2003 r. przeszedł dwie poważne operacje serca.

"Świat według Ludwiczka" kochały rzesze dzieciaków

Louie Anderson stał się sławny dzięki serialowi animowanemu "Świat według Ludwiczka", który opowiadał historie z życia rodziny Andersonów. Komik podkładał głos animowanej, dziecięcej wersji siebie. Serial po raz pierwszy został wyemitowany w 1994 r.  Pokochały go rzesze dzieciaków na całym świecie i stał się ważną częścią popkultury. Wiele osób wychowanych w latach 90. do tej pory z pamięci recytuje kultowe teksty ojca Ludwiczka - Andiego Andersona.

Przypominamy najlepsze fragmenty kreskówki:


Polecamy:

KJ

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura