Konfederacja przeciwna paszportom covidowym i segregacji. Powiedzą to premierowi

Grzegorz Braun, Jakub Kulesza. fot. PAP/Rafał Guz
Grzegorz Braun, Jakub Kulesza. fot. PAP/Rafał Guz
Nie powinno być w Polsce żadnych paszportów covidowych, żadnej segregacji sanitarnej i żadnego podwójnego standardu co do tego, jak kogo traktować w szkole, w ochronie zdrowia, w firmie - podkreślili politycy Konfederacji.

W KPRM o godz. 13 rozpoczęło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami partii politycznych ws. dalszej walki z pandemią COVID-19.

Czytaj też: Wstydliwa przypadłość po COVID-19

Konfederacja: nie powinno być w Polsce żadnych paszportów covidowych

Przewodniczący koła Konfederacja Jakub Kulesza podkreślił na wtorkowej konferencji prasowej przed tym spotkaniem, że będzie domagał się na nim tego, "by rząd zaczął wreszcie traktować inne choroby tak, jak traktuje Covid".

- I leczyć obywateli także na inne choroby, na które obywatele po prostu umierają - dodał.

Kulesza zwrócił też uwagę na projekt dot. weryfikacji covidowej. - To jest ustawa, która jawnie łamie prawa obywatelskie, jawnie łamie konstytucję. Ustawa, która będzie pozwalała mieć pracodawcy nie tylko wgląd w historię naszego stanu zdrowia, ale także de facto będzie pozwalała zwalniać pracowników za to na przykład, że się nie zaszczepili. Zdecydowanie się temu sprzeciwiamy - powiedział poseł Konfederacji.

Na tym spotkaniu - jak zaznaczył - "nie tylko będziemy przekonywać premiera, by się z tej propozycji wycofał, ale także postaramy się przekonać inne ugrupowania rzekomo opozycyjne do tego, by tej ustawy nie popierały".

Zdaniem wiceprzewodniczącego koła Konfederacja Krzysztofa Bosaka "rząd musi się zdecydować, czy reprezentuje interesy polskich obywateli, czy reprezentuje polski porządek prawny i prawa obywatelskie tak, jak one są zdefiniowane w konstytucji, czy realizuje politykę międzynarodowych koncernów, politykę globalistów".

Według niego, "nie powinno w Polsce być żadnych paszportów covidowych, nie powinno być żadnej segregacji sanitarnej, nie powinno być żadnego podwójnego standardu co, do tego, jak kogo traktować w szkole, w ochronie zdrowia, w firmie".

Według zaproszenia przekazanego przedstawicielom partii politycznych, podczas spotkania w KPRM mają być dyskutowane "rozwiązania prawne i systemowe, które umożliwią wykorzystanie skutecznych narządzi zapobiegających rozwojowi pandemii w Polsce".

Ustawa Hoca

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że badania potwierdziły 36 995 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce oraz że zmarły 252 osoby z COVID-19. Od początku pandemii wykryto w Polsce ponad 4,5 mln zakażeń, zmarło ponad 104 tys. osób.

Poselski projekt ustawy o weryfikacji covidowej złożyła w Sejmie grupa posłów PiS z posłem Czesławem Hocem na czele. Według autorów projektu, przepisy mają "umożliwić pracodawcy sprawowanie rzeczywistej kontroli" nad ryzykiem wystąpienia infekcji koronawirusa powodującego chorobę COVID-19 w zakładzie pracy. Znalazły się tam zapisy, że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 lub o negatywnym wyniku testu albo też informacji o przebytej infekcji koronawirusa. 

Polecamy:


KJ

Lubię to! Skomentuj67 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka