Łukasz Szumowski. Fot. PAP
Łukasz Szumowski. Fot. PAP

Łukasz Szumowski rezygnuje z mandatu poselskiego

Redakcja Redakcja Sejm i Senat Obserwuj temat Obserwuj notkę 93
Prof. Łukasz Szumowski złożył rezygnację z wykonywania mandatu poselskiego i poinformował, że zamierza skupić się na działalności leczniczej i naukowej - poinformował w piątek PAP rzecznik rządu Piotr Müller.

Szumowski nie będzie posłem

Łukasz Szumowski w latach 2016-2018 był wiceministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego w rządzie Premier Beaty Szydło oraz ministrem zdrowia (2018-2020) w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego.

Polecamy:

Poseł: Narkotyki doprowadziły do samobójstwa brata kolegi. Uważajmy z ich legalizacją

Woś: Czy PiS przegra przez równość?

– W tym czasie, działał na rzecz m.in. wzrostu nakładów na ochronę zdrowia, poprawy opieki onkologicznej, kardiologicznej i psychiatrycznej, polepszenia warunków kształcenia i pracy kadr medycznych oraz cyfryzacji systemu ochrony zdrowia. Musiał także stawić czoła wyzwaniu, jakim był wybuch globalnej epidemii Covid-19, na początku roku 2020 – podkreślił Müller.

Będzie dyrektorem

W piątek resort zdrowia poinformował, że prof. Łukasz Szumowski obejmie stanowisko dyrektora Narodowego Instytutu Kardiologii. 

Narodowy Instytut Kardiologii w warszawskim Aninie został powołany w 1979 r. Jest głównym klinicznym ośrodkiem kardiologiczno-kardiochirurgicznym o najwyższym stopniu referencyjności, ważnym ośrodkiem kształcenia podyplomowego w dziedzinie kardiologii w Polsce oraz ośrodkiem naukowym. W 2020 r. został mu nadany status państwowego instytutu badawczego.

Główne kierunki działalności klinicznej Narodowego Instytutu Kardiologii koncentrują się na: interwencyjnym leczeniu ostrych zespołów wieńcowych, diagnostyce i leczeniu choroby wieńcowej, diagnostyce i leczeniu niewydolności serca, wada nabytych i wrodzonych serca, diagnostyce i leczeniu nadciśnienia tętniczego, leczeniu zaburzeń rytmu serca, leczeniu kardiochirurgicznym i transplantacji serca oraz diagnostyce obrazowej.

Prof. Łukasz Szumowski jest autorem lub współautorem ponad 150 prac naukowych; wykonuje skomplikowane procedury kardiologiczne u dorosłych i dzieci, współpracował m.in. z Instytutem Pomnikiem Centrum Zdrowia Dziecka wspomagając zespół kardiologów dziecięcych.

KW

Czytaj dalej:

Biden miał przyjechać z wizytą. Na chwilę przed jego przyjazdem zawalił się most

Federacje MMA na celowniku nie tylko ABW

Moderna zaczęła testy szczepionki na HIV

Mata zwolniony do domu. Przyznał się do zarzutu

Giertych wściekły. "Posłuchajcie s***syny"

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka