źródło: Pixabay
źródło: Pixabay

Nie będzie Dnia Świstaka. Milltown Mel zmarł tuż przed swoim świętem

Redakcja Redakcja Zwierzęta Obserwuj temat Obserwuj notkę 42
Tegoroczny Dzień Świstaka został odwołany. W niedzielę odszedł Mel, jeden ze świstaków z New Jersey potrafiący przewidzieć pogodę. Zmarł na kilka dni przed swoim świętem, podczas którego miał on wskazać, kiedy nadejdzie wiosna.

O zdarzeniu poinformowano w komunikacie na jego oficjalnej facebookowej stronie.

— Biorąc pod uwagę średnią długość życia Świstaka, która wynosi około trzy lata - nie jest to wielki szok, ale Mel opuścił nas w trudnej porze roku, kiedy większość jego kolegów świstaków hibernuje... więc żadne młode nie będą mogły go zastąpić aż do tej wiosny — czytamy.

Zobacz też:

Dzień Świstaka w USA. Kiedy nadejdzie wiosna?

Po raz pierwszy święto to obchodzono 2 lutego 1887 roku w Gobbler’s Knob w stanie Pensylwania. W Milltown Mel obchody zapoczątkowano 10 lat temu i dokładnie co roku świstak przewiduje, kiedy nastąpi koniec zimy.

Tradycja polega na wabieniu zwierzęcia ze swojej nory. Kiedy ten wyjdzie z niej i zobaczy swój cień podczas słonecznego poranka, oznacza to, że czeka nas jeszcze kilka tygodni zimy. W innym wypadku można spodziewać się rychłego nadejścia wiosny.

— Będziemy ciężko pracować nad znalezieniem nowego meteorologa na przyszły rok. Do tego czasu proszę sprawdzić, co wszyscy kuzyni Mela mają do powiedzenia 2 lutego — czytamy dalej w komunikacie.


Czytaj dalej:Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj42 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości