AgroUnia jedzie do Warszawy. W planach potężne demonstracje w centrum miasta

źródło: PAP
źródło: PAP
W Warszawie przy większych skrzyżowaniach, w gotowości czekają patrole policji. Ma to związek z rolniczym protestem AgroUnii, zaplanowanym na środę. Zapowiedziano, że do centrum miasta ma wjechać około 100 ciągników. Demonstracje mają odbyć się m. in. pod kancelarią premiera.

Protest odbędzie się pod hasłem "Godna płaca za ciężką pracę". Oprócz maszyn rolniczych do stolicy autokarami przyjadą też demonstranci z niemal wszystkich województw – zapowiedział związek. Do środowej manifestacji mają się przyłączyć górnicy, pracownicy i przedsiębiorcy – liczy AgroUnia.

Zobacz też:

Start trasy o 7 rano

O godz. 7.00 traktory wyjechać miały spod Sochaczewa. Na godz. 9.00 zaplanowano konferencję prasową przy skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Ordona na zachodnim wjeździe do miasta.

Celem petycja do premiera

Piesza część manifestacji ma o 10.00 ruszyć sprzed Pałacu Kultury i Nauki w kierunku kancelarii premiera. W południe rolnicy chcą przekazać tam petycję do premiera.

Póki co żadnych oznak większych protestów. Policja w gotowości

Przed godziną siódmą warszawska policja nie otrzymała jeszcze sygnałów o większych grupach demonstrantów. Funkcjonariusze w związku z zapowiadanym protestem nieustannie patrolują miasto — poinformował wydział prasowy stołecznej policji.


RB


Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj34 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka