Wielka awantura w Radiu Zet. Padały najgorsze oskarżenia, poseł wyrzucony z programu

screen z audycji "7. dzień tygodnia" w Radiu Zet
screen z audycji "7. dzień tygodnia" w Radiu Zet
Gościem audycji 7. dzień tygodnia był poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. W trakcie programu doszło do scysji między prowadzącym Andrzejem Stankiewiczem, a politykiem. Janusz Kowalski został wyproszony ze studia.

Program dotyczył rosyjskiej inwazji na Ukrainę, ale goście audycji nie mogli wytrzymać bez przekomarzanek na krajowym podwórku. Janusz Kowalski z Solidarnej Polski był agresywny wobec Pawła Kowala z Koalicji Obywatelskiej. Atakował go, pytając jak może "stać przy Tusku, dzięki któremu Putin zarabiał w Polsce miliardy euro i finansował te bomby, które spadają na twoich przyjaciół".

Audycja w Radiu Zet skończyła się awanturą

Janusz Kowalski aż buzował od emocji w audycji prowadzonej przez Andrzeja Stankiewicza. Dostało się też Donaldowi Tuskowi.

- Kto umarzał Gazpromowi miliard złotych? Tusk? Kto pozwalał przesyłać za darmo gaz przez Polskę? Tusk! Jesteś cynicznym hipokrytą! - grzmiał Janusz Kowalski.

Wyraźnie nakręcony poseł nie reagował na ostrzeżenia ze strony prowadzącego program Andrzeja Stankiewicza. Pozostali uczestnicy próbowali uspokoić sytuację, ale bezskutecznie. Poseł Kowalski powtarzał twierdzenie, że "Tusk finansował Putina".

Andrzej Stankiewicz w końcu zabrał głos i zaczął prostować oskarżenia Kowalskiego, ale poseł nie przestawał mówić. Polityk i dziennikarz zaczęli sobie zarzucać kłamstwa.

- Panie pośle, bo pana wyproszę z audycji (...) Wyproszę pana, bo nie jest pan w stanie swoich fobii przezwyciężyć - mówił Stankiewicz do Kowalskiego.

- Mogę porozmawiać o Ukrainie? Ludzie tam giną. Pan tego nie widzi? – pytał posła Stankiewicz.

Janusz Kowalski nic sobie jednak z tego nie robił i dalej oskarżał Donalda Tuska. Prowadzący nie miał zamiaru dłużej użerać się z politykiem i poprosił go o opuszczenie studia. 

- Broni pan Tuska, który robił deale z Putinem. Cały Onet (Stankiewicz tam pracuje - red.), skandal - rzucił Kowalski na odchodnym. 


Radio Zet udostępniło potem notatki, jakie poseł zostawił, gdy wyszedł ze studia.


SW


Czytaj dalej:

Departament Stanu USA zalecił Amerykanom natychmiastowe opuszczenie Rosji

Donald Tusk nie odpuszcza. W "Newsweeku" atakuje polski rząd i Donalda Trumpa

Były dowódca NATO zdumiony rosyjską armią

Moskwa. Premier Izraela rozmawiał o Ukrainie z Władimirem Putinem

Sklepy w Rosji wprowadzają ograniczenia na towary. Sankcje zaczynają przynosić skutki?

Lubię to! Skomentuj200 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura