Guy Verhofstadt przejechał się po UE. Premier: Nasz głos jest coraz mocniej słyszany

By Claude Truong-Ngoc / Wikimedia Commons - cc-by-sa-3.0, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36998086
By Claude Truong-Ngoc / Wikimedia Commons - cc-by-sa-3.0, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36998086
Guy Verhofstadt, belgijski europoseł, wyraził swoje zdanie na temat postawy organów unijnych wobec Rosji. Według polityka jest ona zbyt łagodna. Lider liberałów zaapelował do KE oraz PE o wdrożenie zdecydowanych sankcji. Do słów Verhofstadta odniósł się premier Mateusz Morawiecki.

Verhofstadt dosadnie o postawy UE

— Wiecie, dlaczego wasza strategia nie działa? Ponieważ progresywne pakiety sankcji nie działają na autokratów. To działa w przypadku demokratów, mamy opinię publiczną, prawdziwą opinię publiczną. W Rosji już nie ma opinii publicznej — mówił belgijski europoseł.

— To niedorzeczne! Ponad 50 procent instytucji finansowych jest poza sankcjami! I oligarchowie… Oni omijają sankcje! — zaznaczył.

Verhofstadt zwrócił się do Charlesa Michela oraz Ursuli van der Leyen, apelując o zmianę strategii i o wprowadzenie pełnego zestawu sankcji.

— To naprawdę zrobi różnicę. Reszta nie działa i będzie tylko przedłużeniem wojny — oznajmił.

Morawiecki odpowiada

Wypowiedź Verhofstadta skomentował premier Mateusz Morawiecki za pośrednictwem Twittera.

— Cieszę się, że nasz polski głos jest coraz mocniej słyszany w Brukseli - dziś zjednoczenie wszystkich państw i opcji politycznych ponad podziałami wobec zagrożenia ze strony Rosji jest najważniejsze! — czytamy.

 


RB


Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj50 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka