Karl Nehammer już po spotkaniu z Władimirem Putinem. Niepokojące słowa kanclerza Austrii

PAP/EPA/DRAGAN TATIC/AUSTRIAN CHANCELLER
PAP/EPA/DRAGAN TATIC/AUSTRIAN CHANCELLER
Kanclerz Austrii Karl Nehammer udał się w poniedziałek do Moskwy, gdzie spotkał się z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem. Tematem rozmów była rosyjska inwazja na Ukrainę. Nehammer powiedział, że "nie ma optymistycznego wrażenia" po rozmowach z prezydentem Rosji.

Kanclerz Austrii spotkał się w poniedziałek z Putinem w Nowo-Ogariowie pod Moskwą.

Nehammer: Rosja szykuje ofensywę na wschodzie Ukrainy

Armia rosyjska przygotowuje ofensywę na wschodniej Ukrainie - powiedział dziennikarzom w Moskwie Nehammer. "Ta bitwa zostanie stoczona z całą gwałtownością" - dodał. Zaznaczył, że z tego powodu ludność cywilna z terenów objętych konfliktem będzie musiała być przenoszona w bezpieczne miejsca korytarzami humanitarnymi.

Nehammer bronił swojego spotkania z Putinem przed krytyką - pisze agencja dpa. Uzupełnia, że austriacki kanclerz chciał bezpośrednio odnieść się do okropności wojny w centrum władzy Federacji Rosyjskiej. "Potrzebna jest osobista konfrontacja" - podkreślił Nehammer. Zaznaczył, że spotkanie z Putinem zostało uzgodnione z przywódcami Unii Europejskiej oraz z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Rozmowa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem była bezpośrednia, otwarta i twarda - przekazał wcześniej w poniedziałek kanclerz Austrii Karl Nehammer po trwającej nieco ponad godzinę rozmowie z rosyjskim przywódcą w Nowo-Ogariowie pod Moskwą.

Nehammer jest pierwszym szefem rządu państwa UE, który spotkał się z Putinem od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę sześć tygodni temu.

SW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj43 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka