Zwrot akcji w sprawie Elona Muska w Twitterze. Oświadczenie w sprawie rezygnacji

Steve Jurvetson, Flickr, CC BY 2.0
Steve Jurvetson, Flickr, CC BY 2.0
Elon Musk został w kwietniu największym udziałowcem spółki Twitter. Ekscentryczny miliarder zapowiadał wejście do zarządu serwisu społecznościowego, ale ostatecznie zmienił zdanie.

W tym miesiącu Elon Musk wykupił udziały w Twitterze. Co więcej, został największym samodzielnym udziałowcem spółki, decydując się na pakiet 9,2 proc. akcji. Na giełdzie wartość akcji wycenia się 2,89 mld dolarów.

Elon Musk miał dołączyć do zarządu spółki Twitter, co było zapowiadane przez samego Paraga Agrawala, dyrektora generalnego firmy. Mało tego - od razu dał znać użytkownikom, że mogą spodziewać się zmian. Miliarder stworzył ankietę, w której pytał użytkowników Twittera o to, czy chcieliby edycji postów na platformie.

Elon Musk rezygnuje z członkostwa w zarządzie Twittera

Okazuje się jednak, że Elon Musk podjął decyzję o nie wchodzeniu do zarządu spółki, o czym poinformował na Twitterze Agrawal.

 - Elon zdecydował, że nie dołączy do naszego zarządu (...) Myślę, że tak będzie najlepiej. Elon jest naszym największym udziałowcem i pozostajemy otwarci na jego pomysły - poinformował w oświadczeniu dyrektor generalny firmy.

SW


Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie