Przejęto konto doradcy prezydenta Dudy, trwa śledztwo. Rosyjskie media mają temat

Prezydent Andrzej Duda (L) i  prof. Andrzej Waśko (P). Fot. PAP/	Jacek Turczyk
Prezydent Andrzej Duda (L) i prof. Andrzej Waśko (P). Fot. PAP/ Jacek Turczyk
Konto prof. Andrzeja Waśko w mediach społecznościowych zostało przejęte, sprawę badają państwowe służby - poinformował na Twitterze rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Opublikowane informacje to kłamstwa - zaznaczył. Profesor jest doradcą prezydenta RP.

"Wpis ma rozbudzać wrogość"

Rzecznik podał, że do przejęcia konta profesora doszło w środę. Opublikowany wpis ma rozbudzać wrogość między Polakami a Ukraińcami - napisał Żaryn.

„Umieszczony wpis zawiera nieprawdziwe informacje, których treść wpisuje się w działania rosyjskie przeciwko Polsce i Ukrainie. Informacje zamieszczone przez atakujących są kłamstwem, które jest obliczone na rozbudzenie wrogości między Polakami i Ukraińcami. Wpis ma pobudzać wątpliwości Ukraińców wobec Polaków” - dodał rzecznik.Zaznaczył, że umieszczona na przejętym koncie prof. Waśko jest już komentowana przez rosyjskie media prowadzące działalność dezinformacyjną przeciwko Polsce.

Prof. Andrzej Waśko jest etatowym doradcą prezydenta RP Andrzeja Dudy. Jest literaturoznawcą i historykiem kultury, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego i pracownikiem naukowym Wydziału Polonistyki UJ. Jest też członkiem Rady Programowej Prawa i Sprawiedliwości.

KW

Czytaj dalej:

Utajniony majątek Julii Przyłębskiej. Oświadczenie Sądu Najwyższego

Putin głuchy na prośby Medwedczuka. Kum z Ukrainy go oszukał?

Rośnie opór na Kremlu wobec wojny na Ukrainie. „Katastrofalny błąd Putina”

Bloger wychwalał Putina pod niebiosa. Został rozstrzelany we własnym samochodzie

Piękne ukraińskie żołnierki. Komentatorzy nie wierzą

Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura