Łukaszenka nie odpuszcza. "W Polsce brakuje soli, na Białorusi - dyktatura dobrobytu"

Łukaszenko wychwala dyktaturę oraz przekonuje obywateli Białorusi, że w Polsce brakuje soli (źródło: Twitter / Belsat)
Łukaszenko wychwala dyktaturę oraz przekonuje obywateli Białorusi, że w Polsce brakuje soli (źródło: Twitter / Belsat)
W piątek prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka odwiedził gospodarstwo mleczarskie w Czeczersku, w celu przeprowadzenia inspekcji prezydenckiej. Na miejscu białoruski przywódca wygłosił przemówienie, w którym oznajmił, że w Polsce m. in. brakuje soli. Mówił też na temat przewagi dyktatury nad demokracją.

Łukaszenka oznajmił, że Białoruś otworzyła swoje granice i uruchomiono ruch bezwizowy dla państw sąsiednich, w tym Polski, Litwy i Łotwy, by mogli oni przyjechać „przed katolicką Wielkanocą na Radonicę (święto modlitw wielkanocnych wśród Słowian – przyp. red.)”. 

Łukaszenka i kolejne absurdalne przemówienie

Prezydent Białorusi tłumaczył swoim obywatelom, że w Polsce brakuje soli, a nasz rząd zabrania Polakom wyjechania na Białoruś.

— Nie pozwalają swoim ludziom wyjeżdżać na Białoruś. Dlaczego? Ponieważ ludzie jadą do nas i kupują sól. Oni nie mają soli! Wielki Zachód, bogaty Zachód, a soli nie ma. I żeby ludzie nie mówili o tym, że Białorusini normalnie żyją, oni ich po prostu nie wypuszczają. Oto i cała demokracja! — tłumaczył Łukaszenka na spotkaniu z mieszkańcami Czeczerska.

Prezydent Białorusi chwali dyktaturę

Łukaszenka podkreślił też, że jego kraj nie mierzy się z takimi problemami, ponieważ kraj ten posiada system polityczny będący dyktaturą.

— Chwała Bogu, że my mamy dyktaturę! Cały czas mnie krytykowali: „Dyktatura! Dyktatura!”. A przynajmniej jest porządek. Gdybyśmy nie mieli dyktatury, chodzilibyśmy boso — oświadczył białoruski przywódca.

Wcześniej bezwizowi turyści mogli wywozić do Polski i Litwy produkty żywnościowe na własny użytek.


RB


Czytaj dalej:


Obejrzyj najnowszą rozmowę Sławomira Jastrzębowskiego z Rafałem Wosiem m. in. o domniemanym kandydacie z ramienia PiS na prezydenta RP, zamieszaniu wokół kontrolerów lotu oraz o tym, czy należy znieść stawkę WIBOR.


Lubię to! Skomentuj70 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka