Za ten owoc płacimy krocie. Zdjęcie z targu zaskakuje

W internecie pojawiło się zdjęcie, na którym widać, że za kilogram czereśni trzeba zapłacić 260 zł. Twitter/@krzysztofgol1
W internecie pojawiło się zdjęcie, na którym widać, że za kilogram czereśni trzeba zapłacić 260 zł. Twitter/@krzysztofgol1
W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie z ceną za kilogram czereśni. Trzeba za nie zapłacić na targu - uwaga - 260 zł/kg! Obecna cena nie powinna jednak dziwić.

Użytkownik Instagrama "donald.pl" opublikował zdjęcie, na którym widać, że za kilogram czereśni musimy zapłacić 260 zł. Odnosząc się do fotografii porównał, że za wartość 1,5 tony owocu można kupić spokojnie kawalerkę w Warszawie. 


Czemu tak drogo?

Cena za czereśnie nie powinna dziwić. W Polsce obecnie sprzedawane są owoce importowane np. z Hiszpanii. Kupując w hurcie, kilogram czereśni możemy dostać za 170 zł. To dlatego ceny powyżej 200 złotych za kg na placach targowych są jak najbardziej realne.

Powodem tak drastycznie wysokich cen owoców importowanych do Polski jest m.in. kłopot z pracownikami sezonowymi w okresie pandemii. 

W naszym kraju sezon na czereśnie nie rozpoczyna się w maju, więc smakosze chcący kupować swój ulubiony owoc taniej, muszą jeszcze chwilę poczekać. Czereśnie od polskich producentów będzie można zakupić w czerwcu oraz na początku lipca. Wtedy ceny z pewnością będą niższe. 

MP

Czytaj dalej:Lubię to! Skomentuj32 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka