Dziennikarka TVN starła się ze Zbigniewem Ziobrą. Jego mina po jednej uwadze to hit

Dziennikarka TVN Agata Adamek postanowiła zareagować na argumentacje Zbigniewa Ziobry. Źródło: PAP/Rafał Guz
Dziennikarka TVN Agata Adamek postanowiła zareagować na argumentacje Zbigniewa Ziobry. Źródło: PAP/Rafał Guz
Dziennikarka TVN Agata Adamek postanowiła zareagować na zarzuty Zbigniewa Ziobry wobec Platformy Obywatelskiej. Prokurator Generalny twierdził, że PO zachowuje się jak "przysłowiowy złodziej, bo oskarża o własne czyny tych, którzy za nie nie odpowiadają”. Między dziennikarką a politykiem doszło do scysji.

W środę Koalicja Obywatelska, Koalicja Polska, Lewica i Polska 2050 złożyły wspólny wniosek o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Głównym powodem złożenia wniosku przez opozycję były działania ministra sprawiedliwości oraz niechęć Ziobry do likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. W efekcie Komisja Europejska nadal blokuje wypłatę Polsce pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy. 

Dziennikarka TVN Agata Adamek starła się ze Zbigniewem Ziobrą

Zbigniew Ziobro z tego powodu zwołał konferencje prasową, gdzie postanowił skomentować wniosek opozycji.

– Trudno o dowód większej hipokryzji i bezczelności. Sprawcy tego, że w Polsce nie ma tych pieniędzy, mieszczą się w gabinetach Parlamentu Europejskiego i innych gremiów zajmowanych przez polityków PO i innych przedstawicieli opozycji. To oni są sprawcami tego, że w Polsce nie ma jeszcze pieniędzy z Funduszu Odbudowy – stwierdził minister sprawiedliwości.

– Donald Tusk jest szefem Europejskiej Partii Ludowej. Co on zrobił, żeby namówić swoich kolegów, by zażądali wypłaty nam należnych środków z tego kredytu? To jego sprawka! – dodał.

To właśnie na ten argument zareagowała dziennikarka TVN Agata Adamek. Zaczęła zadawać pytania sugerujące wyraźnie, że chodzi jej o premiera Mateusza Morawieckiego. 

– To może nam pan przypomni, który polityk się zgodził na mechanizm pieniądze za praworządność, który polityk był dumny z wynegocjowania nowej perspektywy budżetowej i którego to polityka pan nazywał kiedyś miękiszonem, bo chyba nie chodzi o Donalda Tuska, z tego, co ja pamiętam – pytała Adamek. 

Ziobro nie unikał odpowiedzi i postanowił zmierzyć się z pytaniem dziennikarki TVN.

– Pamięć pani redaktor nie jest tak precyzyjna, jak pani zakłada, dlatego, że jeśli pani sięgnie do materiałów filmowych TVN, to nie znajdzie pani tam żadnego nazwiska, które podałem na owej konferencji prasowej. Konferencji, na której odwołałem się do nowego pojęcia, które zafunkcjonowało z korzyścią dla języka polskiego, jakim jest 'miękiszon" – powiedział Ziobro.


"Mina Ziobry bezcenna po tym strzale"

Internauci zaczęli komentować starcie dziennikarki TVN z ministrem sprawiedliwości. W sieci padało wiele komentarzy m.in użytkownicy Twittera twierdzili, że "Mina Ziobry bezcenna po tym strzale", "A 'zaplecze intelektualne' ministra - zero reakcji. Stoją z kamiennymi twarzami jakby nigdy nic", "Dobra praca dziennikarki".

Były również komentarze zwolenników ministra, którzy twierdzili, że to Ziobro zgasił Agatę Adamek. 

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj74 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura