Znany aktor Piotr Z. z zarzutami za zniesławienie. Teraz odpowie przed sądem

Piotr Z. odpowie za za znieważenie rzecznik prasowej Komendanta Głównego Straży Granicznej, fot. PAP
Piotr Z. odpowie za za znieważenie rzecznik prasowej Komendanta Głównego Straży Granicznej, fot. PAP
Według informacji pozyskanych przez dziennikarzy, wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko znanemu aktorowi Piotrowi Z. Odpowie on za znieważenie rzecznik prasowej Komendanta Głównego Straży Granicznej, o której w mediach społecznościowych napisał, że ma "twarz bestialskich, bandyckich standardów państwa PiS".

10 maja Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie skierował akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Z. Aktor został oskarżony o zniesławienie i znieważenie rzecznik prasowej Komendanta Głównego Straży Granicznej por. Anny Michalskiej.

Nie przyznał się

Wcześniej rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz poinformowała, że przesłuchanie Piotra Z. w tej sprawie odbyło się pod koniec marca.

— Nie przyznał się do zarzucanego czynu i złożył krótkie wyjaśnienia — mówiła wówczas prokurator.

Aktor odpowie przed sądem za wpis umieszczony na Facebooku na początku listopada zeszłego roku. Opublikował on zdjęcie rzeczniczki SG por. Anny Michalskiej, pod którym napisał: "Pani 'rzecznik' Straży Granicznej, twarz bestialskich, bandyckich standardów państwa PiS". Po pewnym czasie skasował jednak swój wpis.

Po tym wpisie, Fundacja Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu zapowiedziała, że zgłosi w tej sprawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Aktor zaprzecza

Do informacji o zawiadomieniu odniósł się sam Piotr Z. w rozmowie z portalem Plejada.

— Tam nie ma żadnego znieważenia, nie uważam, żebym popełnił jakieś wykroczenie. Powiedziałem, że pani rzecznik jest twarzą tej władzy, która prowadzi barbarzyńską politykę, a moje słowa nie odnosiły się do munduru, ale były moją opinią dotyczącą postawy tej pani wobec mediów i obywateli — tłumaczył wówczas aktor.

Współpraca Piotra Z. z opolską policją

Opolska policja, w połowie listopada ubiegłego roku postanowiła zakończyć współpracę z Piotrem Z. Rzecznik opolskiej policji podkom. Karol Brandy poinformował wówczas, że aktor wziął jednorazowy udział w spocie związanym z policyjną akcją "Trzeźwy poranek na A4".

— Nie było żadnej długotrwałej umowy. Jednak po jego wpisach na temat działania służb mundurowych przy naszej granicy, podjęliśmy decyzję o zakończeniu z nim współpracy na przyszłość — mówił podkom. Brandys.

Za zniesławienie i znieważenie funkcjonariusza aktorowi może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. 


RB


Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura